Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2023, 10:53

Ministerstvo vnútra

Informácia o zavedení kontrol zo strany Poľska nie je oficiálnym rozhodnutím

Zástupcovia slovenského rezortu vnútra uviedli, že sú v úzkom kontakte s poľskou stranou.

Medializovaná informácia o zavedení kontrol na hranici so Slovenskom zo strany Poľska nie je oficiálnym rozhodnutím. Uviedlo to ministerstvo vnútra s tým, že s poľskou stranou komunikuje a prípadné prijaté opatrenia budú vopred komunikované.

„Zástupcovia rezortu sú v úzkom kontakte s poľskou stranou, pričom prípadné prijaté opatrenia vo vzťahu k tranzitnej migrácii zo strany Poľska plánujú vopred prekonzultovať so Slovenskom," uviedol tlačový odbor kancelárie ministra vnútra.

Čítajte tiež

Rezort zdôrazňuje, že pri prijímaní opatrení sa drží výhradne expertných rozhodnutí, tak aby bol zabezpečený verejný poriadok a bezpečnosť občanov Slovenska a súčasne dodržiavané aj všetky medzinárodné záväzky.

„Slovenská republika dlhodobo vykonáva hliadkovú činnosť v bezprostrednom pohraničí s Maďarskom, ale tiež spoločné hliadky na území Maďarska, či sa podieľa na ochrane vonkajšej hranice Schengenu," doplnilo ministerstvo.

Poľsko bude na hraničných priechodoch so Slovenskom kontrolovať prichádzajúce vozidlá. Oznámil to v pondelok (25. 9.) poľský premiér Mateusz Morawiecki. Povedal, že dal ministrovi vnútra pokyn na zavedenie kontrol mikrobusov, dodávok, áut a autobusov pri podozrení, že môžu prevážať nelegálnych migrantov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

25. november 2023, 15:08

Najmenej 11 ľudí zahynulo a 35 utrpelo zranenia pri požiari nákupného centra v pakistanskom meste Karáči. Požiar vypukol na štvrtom podlaží šesťpodlažnej budovy. V tom čase sa v nej nachádzalo približne 60 ľudí. (tasr)

25. november 2023, 12:31

Exministerka investícií a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že za ich vlády konsolidovali najmä efektívnym výberom daní a zakročením proti podvodníkom. „Konsolidovať sa nemá na ľuďoch, rušíte im rodičovský dôchodok,“ povedala v relácii Sobotné dialógy. „SNS s tým nesúhlasí,“ reagoval poslanec Michelko.

25. november 2023, 12:24

Vláda nepôjde do konsolidačných opatrení, ktoré by sa dotkli ľudí s priemerným príjmami, napríklad živnostníkov a ich paušálnych nákladov, povedal v Slovenskom rozhlase poslanec za SNS Roman Michelko.

25. november 2023, 11:05

„Nemyslím si, že Slovensko bude konzervatívnejšie. Štefan Kuffa niektorými svojimi prejavmi prispieva až k sekularizácii Slovenska. Tento nepremyslený spôsob politiky môže spôsobiť, že tu o štyri roky bude menej konzervatívcov a kresťanov ako dnes,“ predpokladá komentátor denníka Postoj Lukáš Krivošík. Aj podľa redaktora Michala Magušina konzervatívci za Ficovej vlády nič nezískajú a ani v téme potratov sa za štyri roky nič k lepšiemu nezmení. Ako dopadne súboj o rodičovský dôchodok? Pozrite si ďalší diel redakčného videopodcastu Debata v redakcii.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.