Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. máj 2016

Pápež: Vykorisťovanie pracujúcich pre zisk je smrteľný hriech

Pápež František dnes počas rannej kázne povedal, že zamestnávatelia, ktorí vykorisťujú svojich zamestnancov pre vlastný zisk, páchajú smrteľný hriech. Takéto vykorisťovanie je podľa neho modernou formou otroctva, informovala tlačová agentúra AP.

Tí, ktorí vykorisťujú pracovníkov, sa nelíšia od obchodníkov s ľuďmi v minulosti, ktorí brali Afričanov za otrokov a predávali ich do Ameriky, uviedol pápež.
      

Podľa prepisu jeho kázne, ktorý zverejnil Vatikánsky rozhlas, František povedal: "Žiť z krvi ľudí, to je smrteľný hriech! Smrteľný hriech. A vyžaduje si to toľko pokánia, toľko nápravy, zbaviť sa tohto hriechu."
      

František je vôbec prvý pápež pôvodom z Latinskej Ameriky a často odsudzuje nespravodlivosti globálnej ekonomiky, ktoré podľa jeho slov zbedačujú chudobných a ničia životné prostredie, zatiaľ čo obohacujú zopár bohatých.

Inzercia

Odporúčame

Egyptské pátracie lietadlo našlo dva oranžové predmety v mori

Egyptské pátracie lietadlo našlo dva oranžové predmety v mori

Egyptské pátracie lietadlo lokalizovalo dva oranžové predmety, ktoré podľa presvedčenia odborníkov pochádzajú z nezvestného lietadla spoločnosti EgyptAir. To sa dnes nadránom podľa doterajších predpokladov zrútilo do Stredozemného mora. Informáciu dnes oznámil nemenovaný predstaviteľ gréckej armády.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.