Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. máj 2016

Egyptské pátracie lietadlo našlo dva oranžové predmety v mori

Egyptské pátracie lietadlo lokalizovalo dva oranžové predmety, ktoré podľa presvedčenia odborníkov pochádzajú z nezvestného lietadla spoločnosti EgyptAir. To sa dnes nadránom podľa doterajších predpokladov zrútilo do Stredozemného mora. Informáciu dnes oznámil nemenovaný predstaviteľ gréckej armády.

Predstaviteľ podľa agentúry AP spresnil, že predmety sa našli 370 kilometrov juhovýchodne od gréckeho ostrova Kréta v oblasti, ktorá už patrí pod kontrolu egyptského letového dispečingu.
      

Jeden predmet mal obdĺžnikový tvar, dodal predstaviteľ.
      

Egyptský minister pre civilné letectvo Šaríf Fathí vyhlásil, že pravdepodobnosť, že príčinou dnešnej havárie lietadla spoločnosti EgyptAir bol teroristický útok, je väčšia než pravdepodobnosť technického zlyhania.
      

Ruský bezpečnostný predstaviteľ Alexandr Bortnikov tiež uviedol, že "s najväčšou pravdepodobnosťou to bol teroristický útok", čo spôsobil haváriu letu 804 spoločnosti EgyptAir. Na palube stroja sa nachádzalo 66 ľudí a smeroval z Paríža do Káhiry.
      

Bortnikov, šéf Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), vyzval na spoločnú akciu s cieľom vypátrať osoby zodpovedné za tento "obludný útok".
      

Vlani v októbri sa ruské lietadlo smerujúce z Egypta zrútilo na Sinajskom polostrove. Zahynulo všetkých 224 ľudí na palube, väčšinu tvorili ruskí dovolenkári. Moskva vyhlásila, že príčinou pádu lietadla bolo výbušné zariadenie.

Inzercia

Odporúčame

Richter: Sociálny pracovník by mohol mať právo pozastaviť odnímanie dieťaťa

Richter: Sociálny pracovník by mohol mať právo pozastaviť odnímanie dieťaťa

Sociálni pracovníci nemôžu zasahovať do právomocí súdov, ale mali by mať pri odnímaní dieťaťa väčšie právomoci. Možno až právo pozastaviť výkon súdneho rozhodnutia, ak bude proces neadekvátny, ako tomu bolo v prípade sedemročného Marca na základnej škole v obci Brehy v okrese Žarnovica. Myslí si to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.