Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2023, 14:34

Európa sa militarizuje a Maďarsko sa tomu musí prispôsobiť, povedal Orbán

Maďarský premiér opakovane kritizoval Kyjev za to, že údajne porušuje práva maďarskej menšiny žijúcej v Zakarpatskej oblasti.

V nasledujúcich desaťročiach sa Európa opäť zmilitarizuje a Maďarsko sa tomu bude musieť prispôsobiť. Vyhlásil to premiér Viktor Orbán na úvod jesennej schôdze maďarského Národného zhromaždenia. 

Pripomenul, že jeho vláda si stanovila za cieľ vytvoriť efektívnejšiu armádu a vojenský priemysel svetovej úrovne. V rámci týchto snáh sa podľa jeho slov začne výroba bojových dronov v nemecko-izraelsko-maďarskej spolupráci. 

Orbán opakovane kritizoval Kyjev za to, že údajne porušuje práva maďarskej menšiny žijúcej v Zakarpatskej oblasti. Vyhlásil, že kým nebudú tieto práva Maďarom zaručené, Budapešť nepodporí na medzinárodnej scéne Ukrajinu v žiadnej otázke.

Poslanci maďarského parlamentu budú tento týždeň rokovať dva dni. V programe rokovania však zatiaľ nie je zaradená ratifikácia vstupu Švédska do NATO, ktorá sa odkladá už od vlaňajšieho júla. Vstup Švédska do NATO neschválili už iba Turecko a Maďarsko.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.