Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2023, 13:23

Francúzska skupina FTE chce rozšíriť výrobu v Malom Šariši, zamestná 365 ľudí

Štát firme plánuje dať investičnú pomoc vo výške 17,5 milióna eur.

Ministerstvo hospodárstva predložilo návrh na poskytnutie investičnej pomoci pre spoločnosť FTE automotive Slovakia, sídliacu v Malom Šariši pri Prešove. Cieľom návrhu je aj dotácia na vytvorenie nových pracovných miest. Celková hodnota investičnej pomoci má byť 17,5 milióna eur.

Firma plánuje do konca roku 2030 vytvoriť 365 nových pracovných miest. Dotácia na hmotný a nehmotný majetok presahuje 7,8 milióna eur, príspevok na nové pracovné miesta je vyše 9,7 milióna eur. Dotácia ma byť vo forme úľavy na dani z príjmov, s čím súhlasilo ministerstvo financií.

"Cieľom investičného zámeru je spustenie výroby vzduchotechnických a tepelnoizolačných riešení (tepelné vetranie a klimatizácia - HVAC) a vysokonapäťových modulov chladiacej kvapaliny," uviedlo ministerstvo hospodárstva v predkladacom návrhu. Dosiahnutie plnej plánovanej kapacity má byť v decembri 2028.

Automobilová skupina FTE, ktorá je súčasťou francúzskej skupiny Valeo, sa zameriava na výrobu automobilových dielov pre prevodovky a pohonné jednotky, hydraulických spojok, hydraulických bŕzd a snímačov. Na Slovensku pôsobí od roku 2004. Výroba v rámci slovenského závodu je zameraná najmä na výrobu a generálne opravy hydraulických bŕzd a brzdových systémov. Okrem toho u nás prevádzkuje aj centrum výskumu a vývoja.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.