Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2023, 11:40

Súd zatiaľ nerozhodol o obnove konania, ktorú chcú odsúdení v kauze Cervanová

Dnešný termín zasadnutia bol zrušený z dôvodu vážnych rodinných dôvodov na strane predsedníčky senátu.

O povolení obnovy konania, ktoré žiadajú odsúdení v kauze vraždy Ľudmily Cervanovej, súd zatiaľ nerozhodol. Dnešné verejné zasadnutie súd zrušil, ďalší termín určí dodatočne. Vyplýva to z informácii, ktoré poskytol hovorca krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

"Dnešný termín verejného zasadnutia bol zrušený z dôvodu vážnych rodinných dôvodov na strane predsedníčky senátu. Verejné zasadnutie bolo odročené na neurčito, termín ďalšieho verejného zasadnutia bude určený dodatočne," povedal Adamčiak.

Cervanovú zavraždili v lete 1976. Odsúdení ju mali pred internátom v bratislavskej Mlynskej doline násilne vtiahnuť do auta a odviezť do jedného z domov, kde ju znásilnili. Následne sa rozhodli Cervanovú usmrtiť, lebo im hrozila, že ich skutok oznámi. Zviazanú ju v kufri auta previezli do Kráľovej pri Senci k termálnemu jazierku, kde sa 14. júla 1976 našlo jej telo. 

Odsúdení boli Milan Andrášik, Miloš Kocúr, Stanislav Dúbravický, František Čerman, Pavol Beďač, Juraj Lachman a Roman Brázda. V septembri 1982 dostali nepodmienečné tresty odňatia slobody v trvaní od štyroch do 24 rokov. V roku 1990 však bol na základe sťažnosti federálneho generálneho prokurátora rozsudok najvyšším súdom zrušený.

Inzercia

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 21:33
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.