Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2023, 10:47

Muž zaútočil Molovovými kokteilmi na kubánske veľvyslanectvo vo Washingtone

Ide už o druhý útok na kubánsku diplomatickú misiu vo Washingtone za uplynulé roky. V apríli 2020 sa na budovu kubánskeho veľvyslanectva strieľalo.

Kubánske veľvyslanectvo vo Washingtone napadol v noci na dnes muž, ktorý naň hodil dva Molotovove kokteily. Oznámil to kubánsky minister zahraničných vecí Bruno Rodríguez, ktorý celú udalosť označil za teroristický útok.

Ide už o druhý útok na kubánsku diplomatickú misiu vo Washingtone za uplynulé roky. V apríli 2020 strieľal na budovu kubánskeho veľvyslanectva muž, ktorý taktiež nikoho nezranil, ale spôsobil materiálne škody.

K najnovšiemu útoku prišlo len niekoľko hodín po tom, čo sa kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel vrátil do Havany z New Yorku, kde sa zúčastnil na Valnom zhromaždení OSN a iných podujatiach. V New Yorku sa v tejto súvislosti konali demonštrácie, na ktorých Kubánci žijúci v USA protestovali proti prítomnosti Díaza-Canela v OSN, vyplýva z príspevkov zverejnených na sociálnych sieťach.

Pri spomínanom útoku z roku 2020 poškodili náboje vonkajšie steny veľvyslanectva, okná, stĺpy a pouličnú lampu. Kubánska vláda vtedy taktiež hovorila o teroristickom útoku. Americké úrady v súvislosti s prípadom zadržali podozrivého Alexandra Alaza, ktoré neskôr obvinili z viacerých trestných činov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 21:21
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.