Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2023, 09:48

Ukrajina údajne útočila dronmi na Kurskú a Belgorodskú oblasť

Kyjev v posledných mesiacoch uvádza, že ničenie ruskej vojenskej infraštruktúry pomáha postupujúcej ukrajinskej protiofenzíve.

Pri ukrajinskom dronovom útoku na ruský Kursk bolo poškodených niekoľko domov a administratívna budova. Dva ukrajinské drony zničili aj nad susednou Belgorodskou oblasťou, oznámili miestni gubernátori. Podľa predbežných informácií si útoky nevyžiadali nijaké obete. Agentúra Reuters upozorňuje, že tieto tvrdenia nebolo možné nezávisle overiť.

Kursk leží približne 90 kilometrov od hraníc s Ukrajinou.

Ukrajina v posledných mesiacoch často útočí na ruské územie. V auguste údajný ukrajinský dron poškodil v Kursku aj železničnú stanicu pri útoku, ktorý si vyžiadal päť ranených a spôsobil veľké škody.

Ukrajina sa len zriedkavo hlási k útokom, ku ktorým prichádza na ruskom území alebo na ukrajinskom území okupovanom Ruskom. Kyjev však v posledných mesiacoch uvádza, že ničenie ruskej vojenskej infraštruktúry pomáha postupujúcej ukrajinskej protiofenzíve.

Inzercia

Dnes treba vedieť

25. november 2023, 15:08

Najmenej 11 ľudí zahynulo a 35 utrpelo zranenia pri požiari nákupného centra v pakistanskom meste Karáči. Požiar vypukol na štvrtom podlaží šesťpodlažnej budovy. V tom čase sa v nej nachádzalo približne 60 ľudí. (tasr)

25. november 2023, 12:31

Exministerka investícií a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že za ich vlády konsolidovali najmä efektívnym výberom daní a zakročením proti podvodníkom. „Konsolidovať sa nemá na ľuďoch, rušíte im rodičovský dôchodok,“ povedala v relácii Sobotné dialógy. „SNS s tým nesúhlasí,“ reagoval poslanec Michelko.

25. november 2023, 12:24

Vláda nepôjde do konsolidačných opatrení, ktoré by sa dotkli ľudí s priemerným príjmami, napríklad živnostníkov a ich paušálnych nákladov, povedal v Slovenskom rozhlase poslanec za SNS Roman Michelko.

25. november 2023, 11:05

„Nemyslím si, že Slovensko bude konzervatívnejšie. Štefan Kuffa niektorými svojimi prejavmi prispieva až k sekularizácii Slovenska. Tento nepremyslený spôsob politiky môže spôsobiť, že tu o štyri roky bude menej konzervatívcov a kresťanov ako dnes,“ predpokladá komentátor denníka Postoj Lukáš Krivošík. Aj podľa redaktora Michala Magušina konzervatívci za Ficovej vlády nič nezískajú a ani v téme potratov sa za štyri roky nič k lepšiemu nezmení. Ako dopadne súboj o rodičovský dôchodok? Pozrite si ďalší diel redakčného videopodcastu Debata v redakcii.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.