Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. september 2023, 18:54

Lídri Arménska a Azerbajdžanu sa stretnú začiatkom októbra

Na rokovaniach v španielskej Granade sa zúčastnia aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, nemecký kancelár Olaf Scholz a predseda Európskej rady Charles Michel.

Arménsky premiér Nikol Pašinjan a azerbajdžanský prezident Ilham Alijev sa v októbri stretnú na vopred dohodnutom stretnutí v Španielsku, napriek bleskovej ofenzíve Baku proti arménskym separatistom v Náhornom Karabachu, uviedol Jerevan.

Na rokovaniach, ktoré sa uskutočnia piateho októbra v Granade, sa zúčastnia aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, nemecký kancelár Olaf Scholz a predseda Európskej rady Charles Michel. Arménska bezpečnostná rada dodala, že predstavitelia sa na budúci týždeň stretnú s cieľom pripraviť rozhovory.

Francúzsko, Nemecko a Európska únia sú kľúčovými aktérmi pri pokusoch o vyriešenie desaťročia trvajúceho konfliktu o Náhorný Karabach. Tento etnicky arménsky región je medzinárodne uznaný ako súčasť Azerbajdžanu, ale už tri desaťročia ho spravuje separatistická arménska administratíva.Povstalci súhlasili s odzbrojením na základe podmienok prímeria dosiahnutých v stredu.

Pašinjan a Alijev sa naposledy stretli v júli v belgickom Bruseli.

Inzercia

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 21:33
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.