Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. september 2023, 16:51

Najviac pro-life je KDH, najhoršie skončili Demokrati, hodnotí CitizenGO

Najviac pro-life je KDH, najhoršie skončili Demokrati, hodnotí CitizenGO

Grafika: CitizenGO

Združenie chce ľudí motivovať, aby išli voliť a prihlásili sa k hodnotám života, rodiny a slobody. Spustilo kampaň, ktorej cieľom je vytvoriť komunitu hodnotových voličov.

Najviac pro-life postoje má podľa združenia CitizenGO Kresťanskodemokratické hnutie a Kresťanská únia, ktorá kandiduje v koalícii pod vedením OĽaNO. Vyplýva to z analýzy ich odpovedí v ankete združenia, predchádzajúcich hlasovaní a predvolebných vyhlásení.

CitizenGO zisťovalo postoje strán a hnutí k potratom, registrovaným partnerstvám, eutanázii alebo sexualizácii na školách. Pozrelo sa aj na názory politikov na voľnú nedeľu či ochranu svedomia a vyznania. Hodnotilo aj ich postoje ku komunizmu, fašizmu a dezinformáciám.

Združenie vystavilo vysvedčenie KDH, koalícii pod vedením OĽaNO, SNS, Republike, Sme rodina, Smeru a Demokratom. Hlas ani PS do svojho prieskumu nezaradilo.

Najhoršie vysvedčenie od CitizenGo dostali Demokrati. „Viacerí členovia majú názory na úrovni Progresívneho Slovenska,“ píše združenie. 

CitizenGO chce ľudí motivovať, aby išli voliť a zároveň sa prihlásili k hodnotám života, rodiny a slobody. Spustilo preto kampaň, ktorej cieľom je vytvoriť komunitu hodnotových voličov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 21:33
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.