Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. september 2023, 13:46

Ukrajinským silám sa podaril prielom pri Verbovom, hovorí generál Tarnavskyj

Ukrajinským silám sa podaril prielom pri Verbovom, hovorí generál Tarnavskyj

Ilustračné foto: TASR/AP

Veliteľ ukrajinskej protiofenzívy na juhu priznáva, že nepokračuje tak rýchlo, ako chceli. „Hlavné je však nestratiť iniciatívu, ktorú máme,“ povedal.

„Na ľavom krídle pri obci Verbove sa nám podaril prielom. Pokračujeme v postupe,“ povedal pre CNN generál Oleksandr Tarnavskyj, veliteľ ukrajinskej protiofenzívy na juhu krajiny. Očakáva, že sa im podarí ešte väčší prielom.

Ukrajinské sily tvrdia, že v posledných týždňoch prenikli cez prvé línie ruských opevnení v Záporožskom regióne. Analytici tento týždeň potvrdili prítomnosť ich obrnených vozidiel za líniou takzvaných dračích zubov.

Generál Tarnavskyj priznáva, že protiofenzíva nepokračuje tak rýchlo, ako chceli. „Hlavné je však nestratiť iniciatívu, ktorú máme,“ povedal. Skôr ako obranná Surovikinova línia sú podľa neho problémom križovatky, stromoradia a mínové polia medzi nimi. „Je to kombinácia malých, no nebezpečných jednotiek nepriateľa, ktoré sú momentálne umiestnené veľmi precízne a kompetentne,“ povedal s tým, že ukrajinským vojakom sa i tak darí pomaly ich zatláčať.

Inzercia

Dnes treba vedieť

30. november 2023, 20:29
30. november 2023, 19:36

Novým generálnym riaditeľom Tiposu je Peter Deďo, ktorý je členom predsedníctva SNS. Členmi predstavenstva sa stali Adriana Bujdáková, Richard Messinger a Gabriela Dobrovodská. Predsedom dozornej rady je bývalý futbalista Robert Vittek. (denník n)

30. november 2023, 18:51

Horské priechody Donovaly a Šturec sú pre husté sneženie uzavreté pre nákladné vozidlá. Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 metrov v južnej časti okresu Košice-okolie, na diaľnici D1 Levoča - Košice a v oblasti Lovinobane. (tasr)

30. november 2023, 16:24

Nemocnica v Partizánskom od 15. decembra dočasne preruší prevádzku gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a neonatológie. K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody. Potvrdil to Tomáš Kráľ, hovorca Penta Hospitals, ktorá nemocnicu prevádzkuje. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.