Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. september 2023, 11:34

Útok na ruské námorné veliteľstvo si vyžiadal desiatky obetí, tvrdí Ukrajina

Útok na ruské námorné veliteľstvo si vyžiadal desiatky obetí, tvrdí Ukrajina

Dym nad veliteľstvom Čiernomorskej flotily po útoku. Foto: TASR/AP

Raketa včera zasiahla veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily počas stretnutia jej šéfov.

Desiatky ľudí vrátane vysokopostavených ruských námorných veliteľov zahynuli alebo utrpeli zranenia pri včerajšom ukrajinskom raketovom útoku na budovu veliteľstva ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole. Oznámila to ukrajinská armáda. K útoku prišlo počas stretnutia ruského námorného vedenia.

Šéf Ukrajinskej vojenskej rozviedky (HUR) Kyrylo Budanov uviedol, že pri útoku zomrelo najmenej deväť ľudí a 16 ich utrpelo zranenia. Budanov tiež odmietol uviesť, či bola pri útoku použitá raketa vyrobená na Západe.

Ruskom dosadený gubernátor Sevastopola Michail Razvožajev dnes obyvateľov mesta varoval pred hrozbou ďalšieho útoku. Ešte predtým však informoval o tom, že bola zaktivizovaná protivzdušná obrana a mimo mesta dopadli úlomky rakety.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Ústavný súd posúdi ústavnosť časti Trestného zákona, ktorá sa týka ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Sporné ustanovenie hovorí o treste pre toho, kto sa v určených prípadoch odmietne podrobiť vyšetreniu na zistenie návykovej látky dychovou skúškou, orientačným testovacím prístrojom alebo odberom a vyšetrením krvi alebo iného biologického materiálu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.