Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2023, 17:07

V pondelok sa v Bratislave bude už po tretíkrát konať Konzervatívny summit

V pondelok sa v Bratislave bude už po tretíkrát konať Konzervatívny summit

Jedna z diskusií počas druhého ročníka Konzervatívneho summitu v Bratislave. Foto: KS

Cieľom summitu je inšpirovať konzervatívnu scénu, zjednocovať sa v zásadných otázkach a povzbudzovať k odvážnemu a kompetentnému presadzovaniu overených konzervatívnych princípov a kresťanských hodnôt vo verejnom živote.

Ako čitatelia a podporovatelia Denníka Postoj môžete byť pri tom!

Pozývame Vás na Konzervatívny summit - stretnutie konzervatívnych lídrov a osobností z oblasti politiky, kultúry, cirkví, občianskej spoločnosti, médií, akademickej obce a podnikateľskej sféry.

Cieľom summitu je inšpirovať konzervatívnu scénu, zjednocovať sa v zásadných otázkach a povzbudzovať k odvážnemu a kompetentnému presadzovaniu overených konzervatívnych princípov a kresťanských hodnôt vo verejnom živote.

Podujatie má nadstranícky charakter a je jedinečnou príležitosťou na budovanie dobrých vzťahov a praktickej spolupráce v konzervatívnom spektre na národnej, európskej i medzinárodnej úrovni.

Vďaka mediálnemu partnerstvu s Denníkom Postoj Vám prinášame možnosť registrácie na podujatie.

V programe sa môžete tešiť na pestré panely a tematické bloky:

Svetoznámy konzervatívny autor kníh Benediktova voľba a Neži v lži Rod Dreher bude hovoriť o "Príležitostiach a hrozbách pre konzervatívcov v strednej Európe". 

Slovenskej politike bude venovaných niekoľko panelov zameraných na parlamentné voľby, rodinnú politiku, hospodársku politiku či novú generáciu konzervatívcov, v ktorých vystúpia slovenskí politici, ktorí sa hlásia ku konzervatívnym princípom. 

Pozornosť bude venovaná aj blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu

Inzercia

Vladimír Palko prednesie príhovor na tému "Poslanie a pokušenie konzervatívcov na národnej a európskej úrovni"

V tematických blokoch "Ako čeliť novým ideológiám" a "Konzervatívny ekosystém: kultúra a inštitúcie" prednesú osobnosti zo Slovenska i zahraničia krátke a úderné prejavy: Prof. Martin Homza k ideologickej kolonizácii histórie, Jerzy Kwasniewski z Ordo Iuris predstaví možnosti odpovede na progresívny aktivizmus medzinárodných organizácií, Calum Miller z Oxfordskej univerzity vysvetlí, prečo je právo na život nevyhnutným základom ľudských práv, Jana Jochová priblíži aktuálny zápas o manželstvo muža a ženy v ČR, Dana Vitálošová z Denníka Štandard nazrie do duše progresívca, autor Andrej Duhan predstaví tézy svojej knihy Konzervatívna revolúcia a vystúpia aj ďalší zaujímaví rečníci.

V paneli Poslanie konzervatívnych médií rozoberú zahraničný kontext Rod Dreher a Alvino Mario Fantini. O konzervatívnom mediálnom prostredí v Česku a na Slovensku budú hovoriť Martin Hanus, Jaroslav Daniška Dalibor Balšínek.

Viac informácii nájdete na registračnej stránke a na webstránke Konzervatívneho summitu.

Registrácia umožňuje vstup na všetky panely konferencie a zahŕňa tiež občerstvenie počas celého dňa, obed a večernú recepciu. Nenechajte si ujsť túto výnimočnú príležitosť na hodnotné formálne i neformálne stretnutia s osobnosťami konzervatívneho spektra!

Idey majú dôsledky. Prispejme k tomu, aby si Slovensko zachovalo konzervatívny charakter a tvorivo ho rozvíjalo pre ďalšie generácie.

Organizátor Konzervatívneho summitu je Inštitút Ladislava Hanusa (ILH), ktorý vychádza z radov Spoločenstva Ladislava Hanusa. Jeho víziou je spájať vieru s rozumom, rozvíjať kresťanskú kultúru a odvážne presadzovať konzervatívne princípy vo verejnom živote.

Dnes treba vedieť

09. január 2016, 13:07

Pri obnove Krásnej Hôrky sa podľa Maďariča zle zapol gombík hneď na začiatku

V súvislosti s obnovou požiarom poškodeného hradu Krásna Hôrka sa podľa ministra kultúry Mareka Maďariča zle zapol gombík hneď na začiatku. Uviedol to v rozhovore pre TASR s tým, že veľmi dlho trvala prvá etapa rekonštrukcie, teda dočasné prestrešenie hradu. Termín dokončenia sa pre rôzne problémy niekoľkokrát zmenil.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.