Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2023, 15:37

Pri ukrajinskom útoku bolo zasiahnuté námorné veliteľstvo na Kryme

„Veliteľstvo flotily bolo zasiahnuté pri raketovom útoku nepriateľa,“ napísal Ruskom dosadený gubernátor prístavného mesta Sevastopol Michail Razvožajev na sociálnej sieti Telegram s tým, že úlomky rakety dopadli vedľa divadla.

Zároveň varoval, že hrozí aj ďalší raketový útok a obyvateľov Sevastopola vyzval, aby sa vyhli centru mesta, kde sa budova veliteľstva nachádza.

Na miesto už podľa neho vyrazili záchranné zložky a stále sa upresňujú informácie o prípadných obetiach. „Hasiči podnikajú opatrenia na čo najskoršiu elimináciu požiaru,“ uviedol gubernátor.

Guardian upozorňuje, že tieto tvrdenia nebolo možné nezávisle overiť.

Krymský polostrov, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014, je od začiatku invázie častým cieľom ukrajinských útokov. Tieto útoky v poslednom čase ešte zosilneli vzhľadom na prísľub Ukrajine, že Krym dobyje späť.

Inzercia

Dnes treba vedieť

02. december 2023, 15:19

Slovenská futbalová reprezentácia zarobila postupom na ME 2024 v Nemecku 9,25 milióna eur. O výške prémií informovala Európska futbalová únia pred dnešným žrebom finálového turnaja. Za víťazstvo v skupinovej fáze si navyše môže každý tím prilepšiť o milión eur, v prípade remízy bude bohatší o 500-tisíc eur. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.