Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2023, 14:52

Markíza zrušila debatu

Fico ani Pellegrini by neprišli. Matovič karhá Šimečku, že odmieta diskutovať

Fico ani Pellegrini by neprišli. Matovič karhá Šimečku, že odmieta diskutovať

Foto TASR

Finálovú debatu spoja do jednej v pondelok.

Líder OĽaNO a priatelia Igor Matovič kritizuje predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku za to, že sa nezúčastní v utorok na predvolebnej debate v Markíze.

V diskusii sa mali stretnúť predstavitelia Smeru, Hlasu, PS a OĽaNO. Smer už dávnejšie avizoval, že do Markízy nepríde. PS a Hlas odmietli diskutovať s Igorom Matovičom.

Šéf OĽaNO vraví, že týmto krokom sa progresívci „koordinujú s mafiou“. Líder OĽaNO to zároveň označil za „mafiánsku manipuláciu volieb“.

Podľa Denníka N televízia po odrieknutí účastí utorkovú debatu zrušila a zlúčila ju do jednej v pondelok.

Šimečka v reakcii na lídra OĽaNO na sociálnej sieti napísal, že Matovič si namiesto „boja s mafiou vybral boj s Progresívnym Slovenskom“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 07:07

Nový Zéland zakáže mobilné telefóny v školách

Oznámil to konzervatívny premiér Christopher Luxon. Jeho vláda sa takto snaží zlepšiť klesajúcu úroveň gramotnosti detí. Novozélandské školy sa kedysi pýšili vysokým hodnotením gramotnosti, ktorá patrila k najlepším na svete, ale úroveň čítania a písania sa zhoršila do bodu, keď už podľa niektorých výskumníkov nastala učebná „kríza“.

01. december 2023, 06:27

Počasie: Dnes bude prevažne zamračené, hmlisto. Na mnohých miestach sneženie. V južnej polovici postupne dážď alebo mrznúci dážď s tvorbou poľadovice. Denná teplota -1 až 4 stupne Celzia. (shmú)

30. november 2023, 21:52

Lotyšsko ratifikovalo Istanbulský dohovor. Odsúhlasili ho len poslanci stredoľavicovej vlády, opozícia sa na hlasovaní nezúčastnila. Vláda pridala k dokumentu vysvetľujúcu prílohu, v ktorej zdôrazňuje, že pojem rod uvádzaný v dohovore nevyžaduje zmenu chápania tohto termínu v právnom ani vo vzdelávacom systéme krajiny. (tasr)

30. november 2023, 21:16

Vladimir Putin bude mať 14. decembra po ročnej prestávke tradičnú koncoročnú tlačovú konferenciu, na ktorej bude odpovedať na otázky občanov a novinárov. Vlani sa prvýkrát za uplynulých desať rokov nekonala. Predpokladá sa, že Putin sa chcel vyhnúť otázkam novinárov v čase, keď ruská armáda utrpela opakované porážky vo vojne proti Ukrajine. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.