Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2023, 10:16

Konflikt pred úradom vlády

Matovič podal trestné oznámenie na Kaliňáka, prirovnal ho k Al Caponemu

Matovič podal trestné oznámenie na Kaliňáka, prirovnal ho k Al Caponemu

Foto: Instagram/OĽaNO

Líder OĽaNO hovorí, že bývalý minister vnútra spáchal minimálne tri trestné činy.

Líder hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič podal v piatok trestné oznámenie na exministra vnútra za Smer Roberta Kaliňáka a ďalších v súvislosti s minulotýždňovým incidentom počas tlačovej konferencie Smeru.

Matovič pôvodne trestné oznámenie neplánoval. Inšpirovali ho k tomu viacerí právnici, ktorí ho kontaktovali, aby oznámenie podal. Tvrdí, že koná v duchu verejného záujmu.

„Slovensko má unikátnu príležitosť zavrieť slovenského Al Caponeho do basy,“ uviedol šéf OĽaNO.

Kaliňák podľa Matoviča spáchal minimálne tri trestné činy. „Trestný čin lúpeže, trestný čin poškodzovanie cudzej veci v spolupáchateľstve s ostatnými ľuďmi a trestný čin útoku na verejného činiteľa. Vzhľadom na to, že tieto trestné činy boli páchané pod osobitným motívom, čo je priťažujúca okolnosť a zároveň voči chránenej osobe, čo je takisto priťažujúca okolnosť, tak trestná sadzba je od sedem do 12 rokov,“ vysvetlil líder OĽANO a priatelia.

Okrem Kaliňáka hovorí o ďalších štyroch ľuďoch, ktorí mali byť páchateľmi.

Matovič minulý týždeň v stredu narušil tlačovú konferenciu Smeru k migrácii a dostal sa do konfliktu s Kaliňákom, ktorý mu chcel vziať mikrofón.

Matovič Kaliňáka kopol a následne Richard Glück zo Smeru Matoviča udrel. Neskôr sa Glück ako kandidát Smeru zo 53. miesta bránil, že chcel iba zabrániť tragédii, ktorú mohol Matovič spôsobiť. „Mohol hodiť do déčka (funkcia Drive v aute s automatom – pozn. redakcie) a napárať to do našich ľudí,“ vyjadril sa Glück.

Kaliňák už podal trestné oznámenie. Pri incidente zasiahla aj hliadka mestskej polície, ktorá prípad vyhodnocuje. Konflikt odsúdili viacerí politici.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.