Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 17:23

Spúšťa sa očkovanie novou adaptovanou vakcínou proti covidu

Ochorenie môže podľa ministerstva zdravotníctva stále spôsobovať dlhotrvajúce následky na zdraví.

Ministerstvo zdravotníctva spúšťa očkovanie novou adaptovanou vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Ide o vakcínu Comirnaty Omicron XBB.1.5. Očkovať sa ňou začne od pondelka vo vybraných očkovacích centrách. Záujemcovia sa môžu registrovať na stránke korona.gov.sk.

„Očkovaciu látku je možné aplikovať osobám starším ako 12 rokov najskôr po troch mesiacoch od poslednej podanej vakcíny proti ochoreniu COVID-19, a to bez ohľadu na predchádzajúce očkovanie podané dávky a vakcínu proti ochoreniu COVID-19,“ priblížili z komunikačného odboru ministerstva.

Očkovať sa bude vo vybraných očkovacích centrách. Platí nasledujúcich desať týždňov. „Priebežne ho ministerstvo bude prehodnocovať v závislosti od záujmu o očkovanie,“ doplnili z komunikačného odboru.

COVID-19 môže podľa rezortu stále spôsobiť dlhotrvajúce následky na zdraví. „Najlepším spôsobom prevencie pred týmto rizikom je očkovanie,“ dodalo ministerstvo.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Poslanci pokračujú v diskusii o návrhu na odvolanie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka. Do diskusie, ktorá sa začala vo štvrtok, je prihlásených ešte zhruba 30 rečníkov písomne, po nich budú mať možnosť poslanci sa hlásiť aj ústne. Opozícia kritizovala počas schôdze koalíciu za to, že naťahuje čas opakovanými vystúpeniami a neumožňuje tak opozícii riadne sa vyjadriť. (tasr)

pred hodinou

Vyšetrovanie covidového manažmentu môže vyzerať iba ako vec politickej pomstychtivosti. Presadzuje ju najmä exotickejšie krídlo SNS a aj premiér Fico je za zhodnotenie toho, „čo tu vláda v roku 2020 až 2021 vystrájala“. Ale prezidentka tiež považuje zámer vlády preveriť manažovanie pandemickej situácie bývalou vládnou koalíciou za legitímny. V skutočnosti sa už reflexia covidového obdobia na rôznych úrovniach deje istý čas a na rôznych miestach. Píše Eva Čobejová.

pred 3 hodinami

Dopravu na Slovensku komplikujú neupravené cesty. Úsek medzi Muráňom a Tisovcom je neprejazdný pre všetku dopravu. V stúpaní na Šturec smerom z Turčianskych Teplíc sa šmýkajú kamióny a úsek je ťažko prejazdný. Neupravené cesty a šmýkajúce sa autá sú aj na Kľaku smerom z Prievidze. Horské priechody Soroška a Donovaly sú uzavreté pre nákladnú dopravu. (tasr)

pred 3 hodinami

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel asistenciou k víťazstvu Colorada nad Tampou Bay s Erikom Černákom 4:1. Rovnako si asistenciu pripísal aj obranca Martin Fehérváry, ktorý sa po päťzápasovej absencii spôsobenej zranením vrátil do zostavy Washingtonu, jeho Capitals však prehrali na ľade San Jose 1:2. Calgary s Adamom Ružičkom a Martinom Pospíšilom zdolalo obhajcu titulu Vegas 2:1 po predĺžení. (tasr)

pred 5 hodinami

Počasie: Prevažne zamračené a na mnohých miestach sneženie, v južnej polovici Slovenska lokálne aj dážď. Na juh a východe miestami výdatné sneženie, ojedinele poľadovica a tvorba snehových jazykov. Denná teplota -2 až +5 stupňov. (shmú)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.