Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 16:51

Parlamentná frakcia Fideszu nepodporí vstup Švédska do NATO

Poslanci si v rámci výjazdového rokovania v Ostrihome pozreli desaťminútový švédsky dokumentárny film s kritickým obsahom k demokracii v Maďarsku, na ktorý poukázali viacerí členovia maďarského kabinetu.

Poslanci parlamentných frakcií vládnych strán Fidesz-KDNP v zákonodarnom zbore nepodporia vstup Švédska do Severoatlantickej aliancie. Podľa servera atv.hu to povedal predseda frakcie Fideszu Máté Kocsis.

Poslanci si v rámci výjazdového rokovania v Ostrihome pozreli desaťminútový švédsky dokumentárny film s kritickým obsahom k demokracii v Maďarsku, na ktorý poukázali viacerí členovia maďarského kabinetu. Kocsics o filme povedal, že je šokujúci a plný klamstiev. „Navyše film nakrútili s opozičným aktivistom Mártonom Gulyásom, no zabudli spomenúť, že ten je aktívnym odporcom maďarskej vlády,“ dodal.

Maďarsko podľa jeho slov očakáva od Štokholmu vysvetlenie. Podčiarkol, že v tomto prípade prekážku k vstupu Švédska do NATO vytvorili maďarskí ľavicoví aktivisti.

Vstup Švédska do NATO neschválili už iba Turecko a Maďarsko. 

Premiér Viktor Orbán včera večer hovoril o tom, že tento rok sa odporcovia Maďarska budú snažiť dostať krajinu na kolená a obrať ju o suverenitu. Impérium Georgea Sorosa, bruselskí byrokrati a ich spojenci, medzi ktorými spomenul aj amerických demokratov, podľa neho spúšťajú útok proti pravicovým médiám vo väčšine európskych krajín a voči národným stranám, ktoré v politike fungujú často bez peňazí. Útoky proti Maďarsku si Orbán vysvetľuje tým, že „v Európe je dnes najslobodnejšou krajinou“.

Inzercia

Dnes treba vedieť

31. január 2016, 09:06

New York Times podporil demokratku Clintonovú a republikána Kasicha

Renomovaný americký denník New York Times (NYT) v sobotu podporil v boji o prezidentskú kandidatúru demokratku Hillary Clintonovú a republikána Johna Kasicha. Urobil tak dva dni pred začiatkom procesu primárok pred novembrovými prezidentskými voľbami, ktorý v pondelok odštartuje volebnými zhromaždeniami oboch hlavných strán v štáte Iowa.

31. január 2016, 09:00

Témou Bienále v Martine fantázie sú rozprávky, mýty a legendy

Turčianska galéria v Martine pripravuje už XXII. ročník medzinárodnej súťaže a prehliadky detskej výtvarnej tvorby Bienále fantázie 2016 s podtitulom Rozprávky, mýty legendy, ktorý prezentuje výtvarné práce detí a mládeže. Uzávierka súťaže je 29. februára. TASR o tom informovala PR manažérka Turčianskej galérie v Martine Patrícia Lipková.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.