Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 15:04

India stopla vydávanie víz Kanaďanom

Niekoľko hodín predtým Kanada oznámila, že znižuje počet svojich diplomatov v Indii. Vraj čelili vyhrážkam na sociálnych sieťach.

India prestala vydávať víza kanadským občanom, informuje BBC. Zdôvodnila ich bezpečnostnými hrozbami, ktoré narušujú prácu jej konzulátov v Kanade. Kanadské konzulárne služby v Indii zostávajú v prevádzke.

Roztržka medzi Indiou a Kanadou sa rozhorela v pondelok, keď Kanada spojila indickú vládu s vraždou sikhského separatistického lídra Hardeepa Singha Nijjara. Zastrelili ho v aute pred sikhským chrámom v Britskej Kolumbii. India označila náznaky, že by mohla mať spojitosť s útokom, za absurdné. 

Niekoľko hodín pred indickým zastavením vydávania víz oznámili Kanaďania, že znižujú počet svojich diplomatov v Indii. Vraj čelili vyhrážkam na sociálnych sieťach.

India a Kanada sú blízki spojenci. Ich vzťahy sú teraz na najnižšom bode v histórii.

Inzercia

Dnes treba vedieť

30. november 2023, 16:24

Nemocnica v Partizánskom od 15. decembra dočasne preruší prevádzku gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a neonatológie. K tomuto kroku pristúpi pre personálne dôvody. Potvrdil to Tomáš Kráľ, hovorca Penta Hospitals, ktorá nemocnicu prevádzkuje. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.