Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 12:21

Konflikt v Náhornom Karabachu

Separatisti obvinili Azerbajdžan z porušenia prímeria

Tvrdia, že azerbajdžanské sily používajú rôzne strelné zbrane, čím porušujú dohodu o prímerí. Azerbajdžanské ministerstvo obrany to označilo za „úplné klamstvo a dezinformáciu“.

Arménski separatisti v Náhornom Karabachu obvinili Azerbajdžan z porušenia dohody o prímerí, ktorú obe strany uzavreli v stredu. Baku to poprelo. TASR prevzala správu z agentúry AFP.

Separatisti tvrdia, že azerbajdžanské sily používajú "rôzne strelné zbrane, čím porušujú dohodu o prímerí". Azerbajdžanské ministerstvo obrany to označilo za "úplne klamstvo a dezinformáciu".

Reportér agentúry AFP vo štvrtok uviedol, že v Stepanakerte, hlavnom meste Náhorného Karabachu a centrále separatistov, bolo vo štvrtok počuť streľbu a výbuchy. Správy o streľbe v Stepanakerte sa objavili počas rozhovorov o začlenení odštiepeneckého Náhorného Karabachu do Azerbajdžanu v meste Jevlach.

Azerbajdžanské sily v utorok spustili v Náhornom Karabachu pozemnú vojenskú "protiteroristickú" operáciu, ktorej cieľom bolo "obnovenie ústavného poriadku". Podľa zdrojov z prostredia arménskych sparatistov prišlo počas nej o život najmenej 200 ľudí a 400 ďalších utrpelo zranenia.

Obe strany dosiahli v stredu dohodu o prímerí. Podľa nej sa majú z Náhorného Karabachu stiahnuť separatisti a odovzdať svoje zbrane.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.