Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 06:36

Pri výbuchu počas policajnej operácie zahynuli v Maďarsku dvaja ľudia

Maďarské médiá informovali, že sa tak stalo v dome na predmestí Ostrihomu - neďaleko slovenských hraníc - v čase, keď tam polícia zasahovala pre údajnú hrozbu. Zahynúť mal policajt aj domnelý pôvodca hrozby.

Dvaja ľudia, vrátane jedného policajta, prišli o život a niekoľko ďalších utrpelo zranenia pri výbuchu, ku ktorému došlo počas policajnej operácie v maďarskom meste Ostrihom ležiacom pri hraniciach so Slovenskom. TASR o tom píše podľa stredajšej správy agentúry Reuters citujúcej z maďarských médií.

Maďarská prokuratúra a polícia sa k správe odmietli bezprostredne vyjadriť.

Maďarské médiá informovali, že k výbuchu došlo v dome na predmestí Ostrihomu - neďaleko slovenských hraníc - v čase, keď tam polícia zasahovala pre údajnú hrozbu. Pri explózii podľa ich informácií zahynul okrem jedného policajta aj domnelý pôvodca tejto hrozby, ktorého totožnosť dosiaľ nie je známa.

Maďarský premiér Viktor Orbán vyjadril v príspevku na Facebooku sústrasť rodine policajta, ktorý zahynul pri výkone služby v Ostrihome. O zmienenom medializovanom incidente, pri ktorom k tomu došlo, sa však konkrétne nezmienil.

Orbánova vládnuca strana Fidesz taktiež uviedla, že pri výbuchu v severomaďarskom Ostrihome zahynul policajt. Miestne médiá informovali, že zranených a prevezených do nemocnice bolo aj niekoľko ďalších policajtov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

V utorok zostalo v Česku zatvorených viac ako sedemtisíc škôl, továrne Škody na dve hodiny zastavili výrobu a vo veľkých mestách odbory organizovali protesty proti vláde. Ľudia protestovali proti úsporným opatreniam a zhoršujúcej sa životnej úrovni. Majú dôvod. Reálne mzdy v Česku poklesli vlani o desať percent a kúpna sila Čechov sa tak vrátila o päť rokov dozadu. Čo sa s českou ekonomikou deje? Píše Kristína Votrubová.

pred 4 hodinami

Premiér Robert Fico sa vo štvrtok stretne s americkým veľvyslancom Gautamom A. Ranom aj s ruským veľvyslancom Igorom Bratčikovom. „Stretnem sa s americkým aj ruským veľvyslancom s rešpektom ku každému z nich, lebo nemám čiernobiele okuliare a odmietam politiku jedného jediného politického názoru," uviedol. (tasr)

pred 4 hodinami

Preferovaným kandidátom na usporiadanie zimných olympijských hier v roku 2030 je Francúzsko, o štyri roky neskôr by sa mali uskutočniť v americkom stredisku Salt Lake City. Informoval o tom Medzinárodný olympijský výbor po zasadnutí exekutívy v Paríži. S oboma kandidatúrami teraz odštartuje separátne rokovania. (tasr)

pred 5 hodinami
pred 5 hodinami

Poslanci koaličného Smeru doručili do parlamentu návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze v súvislosti s pochybeniami okolo výstavy Expo Dubaj 2020. Na schôdzi chcú požiadať lídra opozičnej SaS a exministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby nahradil vzniknutú škodu. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.