Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. september 2023

Budete čuť hluk boja a správy o vojnách …

“Dajte si pozor, aby vás nikto neoklamal, lebo mnohí prídu v mojom mene a povedia: 'Ja som Kristus', a mnohých oklamú. Budete počuť hluk boja a správy o vojnách. No nezľaknite sa. To sa musí diať, ale ešte to nebude koniec.” - Matúš 24:4-6.

O druhom príchode Ježiša Krista chceli vedieť jeho apoštolovia a učeníci, keď komentoval o Božom chráme v Jeruzaléme, sediac na Olivovom vrchu. Aj ich otázka o znamení jeho prítomnosti v budúcnosti bola takto zodpovedaná v horecitovanom verši.

Tu je v prvom rade nutné si uvedomiť, že slová Ježiša Krista boli adresované jeho pomazaným bratom, ktorí už boli Bohom Jehovom vyvolení ako Boží duchovní adoptovaní synovia a bratia jeho syna tvoriac v budúcnosti večné nebeské Kráľovstvo! A tieto neboli adresované svetským osobám!

Napriek takému veľkému privilégiu nedokonalých, ale verných učeníkov a bratov jeho jednosplodeného syna, boli vystavení nedokonalostiam blízkym všetkým nedokonalým potomkom Božieho prvého syna Adama, ktorý stratil svoju dokonalosť!

Preto polobrat Krista, tiež jeho učeník Jakub, pod inšpiráciou im napísal: “Čo je príčinou sporov (vojen) a hádok medzi vami? Nie sú to vaše sebecké túžby, ktoré vo vás bojujú?” - Jakub 4:1. Osobné vojny medzi pomazanými bratmi Krista existujú aj dnes, a celosvetovo!

Inzercia

Odporúčame

Blog
Druhý príchod Ježiša Krista zakrátko!

Druhý príchod Ježiša Krista zakrátko!

“Aj Kristus sa obetoval iba raz, aby niesol hriechy mnohých. Keď sa zjaví po druhý raz, nebude to preto, aby odstránil hriech, ale zjaví sa tým, ktorí ho vrúcne očakávajú, aby ich zachránil.” - Hebrejom 9:28.

Blog
Kop do Cirkvi alebo zasvätení hriešnici

Kop do Cirkvi alebo zasvätení hriešnici

Ešte pred niekoľkými rokmi chodili do kostola. No dnes sú múdrejší ako Boh a pápežskejší ako pápež. Jednoducho to „pochopili“. Aspoň to tak tvrdia hovoria. Z času na čas sa pri mne zastavia, aby mi povedali, v akej hroznej, puritánskej, neokrôchanej cirkvi žijem...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.