Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. september 2023, 21:12

Ukrajina zaútočila na vojenské základne na Kryme, Rusko tvrdí, že útoky odrazilo

Hovorca spravodajskej služby ukrajinského ministerstva obrany vyhlásil, že „plánované operácie“ obranných a bezpečnostných síl prebiehajú „aj na ukrajinskom Kryme“.

Vojenská spravodajská služba Ukrajiny v stredu vyhlásila, že ukrajinské sily zatočili na ruské vojenské základne na okupovanom Kryme. Ruské úrady na Kryme však tvrdia, že ich protivzdušná obrana letecké útoky odrazila. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AFP a DPA.

Hovorca spravodajskej služby ukrajinského ministerstva obrany Andrij Jusov v stredu v štátnej televízii uviedol, že „plánované operácie“ obranných a bezpečnostných síl prebiehajú „aj na ukrajinskom Kryme“. Územie je pravidelným cieľom útokov od začiatku ruskej vojny na Ukrajine minulý rok, vrátane kľúčového vojenského prístavu Sevastopol.

Na sociálnych sieťach sa počas dňa šírili videá, na ktorých nad Sevastopol stúpajú tmavé oblaky dymu. Michail Razvožajev, Moskvou dosadený gubernátor Krymu, na sociálnej sieti Telegram vyhlásil, že „protivzdušná obrana odrazila letecké útoky na Sevastopol“.

Tmavé oblaky podľa neho spôsobili obrancovia so zámerom vytvoriť clonu proti raketovým útokom. Ďalej uviedol, že systémy protivzdušnej obrany zostrelili niekoľko dronov, ktorých trosky dopadli na dediny Verchnosadove a Kača na okraji Sevastopola, pričom si nevyžiadali žiadne obete.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opakovane vyhlásil, že Ukrajina opäť získa Krym, ktorý Rusko nelegálne anektovalo v roku 2014. Nový minister obrany Ukrajiny Rustem Umerov pochádza práve z tohto regiónu.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

28. november 2023, 21:40

Polícia zasahuje v okrese Dunajská Streda, v odvodňovacom kanáli mali nájsť ženské telo bez známok života. Informuje o tom trnavská polícia na sociálnej sieti. Prípad si už prevzali krajskí kriminalisti. „Na miesto bol privolaný obhliadajúci lekár, ktorý nevylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonať pitvu," približuje polícia. (tasr)

28. november 2023, 21:26

Na väčšine Slovenska sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje. Výstrahy druhého stupňa platia pre väčšinu Košického kraja a okres Vranov nad Topľou v Prešovskom kraji. Výstrahy prvého stupňa platia pre Žilinský, Banskobystrický a Prešovský kraj a niektoré okresy Trenčianskeho kraja. Na východe treba naďalej počítať so snežením, na horách s vetrom. (shmú, tasr)

28. november 2023, 21:00
28. november 2023, 19:49

Pápež František zo zdravotných dôvodov zrušil plánovanú cestu do Dubaja. Koncom tohto týždňa sa tam mal zúčastniť na klimatickej konferencii COP28. V uplynulých dňoch pápež obmedzil svoje aktivity pre zápal na pľúcach. (tasr)

28. november 2023, 19:25

Snaha zvýšiť podiel opakovane použiteľných obalov môže viesť k vyššej ekologickej záťaži. Opakovateľne použiteľné obaly musia byť z odolného materiálu, aby viacnásobné použitie zvládli. V prípade ak ide o obaly potravín, tie musia zároveň spĺňať hygienické štandardy. Teda musia sa nielen opätovne zvážať k producentom, ale aj následne čistiť a umývať. To sú náklady na palivá, energie a vodu. Viac v texte Erika Potockého.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.