Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. september 2023, 14:23

Bulharsko pozastaví dovoz slnečnicových semien z Ukrajiny

Bulharskí producenti obilia žiadajú zákaz dovozu pšenice, kukurice a repkového semena z Ukrajiny, pretože sa obávajú neférovej konkurencie.

Bulharská vláda schválila dočasné zastavenie dovozu slnečnicových semien z Ukrajiny. Ako informoval bulharský premiér Nikolaj Denkov, reagovala tým na protesty poľnohospodárov a bude podporovať miestnu produkciu farmárov. Ilija Prodanov, zástupca farmárov, ktorí protestujú od pondelka 18. septembra, dnes pre televíznu stanicu bTV potvrdil, že dohodu s vládou dosiahli včera večer.

Dovoz ukrajinských semien do Bulharska bude zastavený dovtedy, kým sa obe krajiny nedohodnú na zodpovedajúcich dovozných kvótach.

Bulharskí producenti obilia žiadajú zákaz dovozu pšenice, kukurice a repkového semena z Ukrajiny, pretože sa obávajú neférovej konkurencie. Dohoda medzi Bulharskom a Ukrajinou musí počkať, kým sa neuskutoční plánované stretnutie o tejto záležitosti medzi Európskou komisiou a Ukrajinou.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 21:21
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.