Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. máj 2016

Grécka polícia zahnala protestujúcich migrantov na hranici s Macedónskom

Rozsiahly tábor v Idomeni je domovom pre približne 10 tisíc ľudí, ktorí uviazli v Grécku. Približne dvesto z nich sa snažilo pretlačiť železničný vagón cez policajný kordón.

Grécka poriadková polícia použila v stredu slzotvorný plyn a omračujúce granáty proti utečencom a ostatným migrantom, ktorí sa pokúšali pretlačiť železničný vagón cez policajný kordón počas protestov v preľudnenom neoficiálnom tábore v obci Idomeni na hranici s Macedónskom.

Grécka polícia uviedla, že na stredajšom násilí sa podieľalo približne 200 ľudí a migranti zaútočili na policajných príslušníkov aj kameňmi. Zatiaľ nie sú hlásené zranenia ani zatknuté osoby, napísala agentúra AP.

Rozsiahly tábor v Idomeni je domovom pre približne 10.000 ľudí, ktorí uviazli v Grécku, pretože krajiny smerom na sever postupne uzavreli hranice a znemožnili tak migrantom ísť balkánskou trasou do západných a severných európskych štátov.

Obyvatelia tábora v Idomeni už celé týždne blokujú železničnú trať pre nákladnú dopravu, ktorá vedie cez toto miesto do Macedónska. Predstavitelia uviedli, že protestujúci tlačili prázdny vagón na policajtov rozmiestnených na trati tesne pred macedónskym hraničným plotom.

Inzercia

Odporúčame

Harabin požiadal premiéra, aby navrhol odvolanie Kaliňáka

Harabin požiadal premiéra, aby navrhol odvolanie Kaliňáka

Odvolanie Roberta Kaliňáka z postu ministra vnútra - s takýmto podnetom sa na predsedu vlády Roberta Fica obrátil sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. Reagoval na fakt, že mu ministerstvo vnútra odmietlo prideliť policajnú ochranu, o ktorú požiadal po tom, ako na neho v pojednávacej miestnosti takmer spadol kryt z lampy.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.