Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. september 2023, 12:37

Štáb švédskej televízie TV4 zasiahol ruský dron neďaleko frontu

Producent a dvaja ukrajinskí policajti, ktorí novinárov sprevádzali, utrpeli menej vážne zranenia. Úplne zničené bolo auto a kamerová technika štábu.

Na štáb švédskej televíznej stanice TV4 zaútočil ruský dron, keď novinári pracovali neďaleko frontovej línie na juhovýchode Ukrajiny. Informovali  o tom členovia štábu.

Reportér Johan Fredriksson a videoreportér Daniel Zdolsek neutrpeli žiadne zranenia. Incident sa stal včera len niekoľko kilometrov od frontovej línie na okraji zničenej Kachovskej priehrady, uviedla televízia na svojej webovej stránke.

Menej vážne zranenia však podľa webu utrpel ich producent a dvaja ukrajinskí policajti, ktorí novinárov sprevádzali. Úplne zničené bolo auto a kamerová technika štábu. Konanie miestnych policajtov pravdepodobne zachránilo životy, napísala švédska televízia TV4.

„Tentoraz sme mali šťastie. Ruská raketa, ktorú dron zhodil, zasiahla naše auto presne do kufra. Počuli sme to. Našťastie, v aute nikto nebol,“ uviedol Fredriksson. „Presne toto práve teraz zažívajú milióny ľudí na Ukrajine: neustále ohrozenie života,“ dodal reportér. Tvrdenia televízie týkajúce sa presného priebehu udalosti nebolo možné nezávisle overiť.

Podľa televíznej stanice sú v súčasnosti obaja skúsení vojnoví žurnalisti na pracovnej ceste v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny. V čase ruského útoku cestovali na reportáž o ukrajinskej protiofenzíve.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.