Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. september 2023, 10:34

Ukrajina je ako topiaci sa človek, ktorý môže utopiť záchrancu, hovorí Duda

Ukrajina je ako topiaci sa človek, ktorý môže utopiť záchrancu, hovorí Duda

Poľský prezident Andrzej Duda. Foto: TASR/AP

„Musíme konať a brániť sa voči tomu, čo nám ubližuje, pretože ak nás topiaci sa človek utopí, nedostane pomoc,“ komentoval poľský prezident ukrajinskú žalobu pre zákaz dovozu obilia.

Poľský prezident Andrzej Duda prirovnal reakciu Ukrajiny na poľské predĺženie zákazu dovozu ukrajinského obilia k reakcii topiaceho sa človeka, ktorý môže ublížiť záchrancovi. Informovala o tom poľská tlačová agentúra PAP.

Ukrajina v pondelok podala žalobu na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) proti svojim trom susedom z EÚ – Maďarsku, Poľsku a Slovensku, pretože odmietli ukončiť zákaz dovozu ukrajinských poľnohospodárskych produktov, o ktorom rozhodla EÚ.

„Ukrajina sa správa ako topiaci sa človek, ktorý sa drží všetkého, čoho len môže, ale my máme právo brániť sa, keď nám niečo ubližuje,“ povedal Duda na tlačovom brífingu v New Yorku. „Topiaci sa človek je mimoriadne nebezpečný, môže vás stiahnuť do hlbočiny, proste utopí záchrancu,“ dodal poľský prezident. „Musíme konať a brániť sa voči tomu, čo nám ubližuje, pretože ak nás topiaci sa človek utopí, nedostane pomoc.“

Poľský prezident dodal, že s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským sa v New Yorku nestretol pre časový nesúlad v rozvrhu prejavov na Valnom zhromaždení OSN. Nevylúčil však, že sa stretnú neskôr.

Inzercia

Dnes treba vedieť

13. december 2015, 18:22

Vlhová v slalome Svetového pohára senzačne prvá, v Lienzi ju vyžrebujú

Fantastický úspech prvým víťazstvom kariéry dosiahla Petra Vlhová v nedeľňajšom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare. Iba 20-ročná slovenská lyžiarka sa so štartovým číslom 19 katapultovala v 1. kole na čelo súťaže s náskokom 28 stotín na Nórku Ninu Loesethovú a v druhom kole svoj náskok na konkurenciu zvýšila na 59 stotín.

13. december 2015, 09:31

Gašpar nesúhlasí s návrhom smernice EK: Útoky neboli spáchané legálnymi zbraňami

Teroristické útoky neboli spáchané zbraňami, ktoré majú občania v legálnej držbe. Uviedol to prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar v reakcii na návrh smernice Európskej komisie (EK), ktorá chce zakázať v súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži viacero - možno až väčšinu typov zbraní, ktoré majú v súčasnosti v legálnej držbe občania, poľovníci, športovci a zberatelia v krajinách EÚ.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.