Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. september 2023, 19:50

Pri nehode autobusu zahynula jedna žena, 46 ľudí je zranených

Poschodový autobus nemeckej spoločnosti Flixbus smeroval z Berlína do talianskeho pobrežného mesta Terst.

Jednu obeť a 46 zranených si v utorok vyžiadala nehoda autobusu na juhu Rakúska.

Poschodový autobus nemeckej spoločnosti Flixbus smeroval z Berlína do talianskeho pobrežného mesta Terst, keď v utorok ráno blízko obce Micheldorf v rakúskej spolkovej krajine Korutánsko nabúral do zvodidiel a prevrátil sa na bok.

O život pri tom prišla 19-ročná Rakúšanka, piati cestujúci utrpeli vážne zranenia. Podľa počiatočného vyšetrovania sa v autobuse nachádzali dvaja šoféri a 45 cestujúcich z Rakúska, Slovinska, Talianska, Nemecka a Ukrajiny.

Zatiaľ nie je jasné, čo nehodu spôsobilo. Alkohol u vodičov dychová skúška nepotvrdila. Hovorca polície uviedol, že nateraz nemajú informácie o rýchlosti a správaní sa vodičov v čase nehody.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 minútami

Novozvolení poslanci za SNS hovoria, ktoré ministerstvá by mali dostať národniari a čo ďalšie by si za účasť vo vláde so Smerom a Hlasom vypýtali. Štefan Kuffa tvrdí, že pre vstup do koalície budú mať v SNS hodnotové požiadavky. „Pôjdeme len do takej koalície, ktorá zvýši ochranu nielen nenarodeného života, ale aj života nevyliečiteľne chorých, u ktorých odmietame eutanáziu,“ hovorí. Pre Kuffu aj Rudolfa Huliaka je tiež kľúčové získať pre SNS ministerstvo pôdohospodárstva a životného prostredia.

pred 48 minútami

Futbalové majstrovstvá sveta v roku 2030 sa budú hrať prvýkrát v histórii na troch kontinentoch. FIFA dospela k dohode, že šampionát budú hostiť spoločne Maroko, Španielsko a Portugalsko, no úvodné tri zápasy sa odohrajú v Uruguaji, Argentíne a Paraguaji. Otvárací zápas by sa mal hrať v Montevideu, ktoré v roku 1930 hostilo premiérový svetový šampionát. (tasr)

pred 3 hodinami

Noví poslanci si v pondelok v historickej budove Národnej rady na Župnom námestí v Bratislave prevezmú osvedčenia o zvolení. Parlament sa v novom zložení zíde podľa ústavy najneskôr do 30 dní. Ustanovujúcu schôdzu zvolá prezidentka. Ak by tak neurobila, poslanci sa zídu automaticky na 30. deň po vyhlásení výsledkov volieb. (tasr)

pred 3 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v rámci série povolebných rokovaní stretne v pondelok so šéfom SaS Richardom Sulíkom. Hlava štátu už včera avizovala, že sa vo štvrtok stretne s lídrom OĽaNO Igorom Matovičom a v pondelok s predsedom SNS Andrejom Dankom.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.