Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. september 2023, 16:46

Otvorili prvú kaplnku Ústredia Ekumenickej a pastoračnej služby v armáde

„Každý z nás v sebe nesie určitý rozmer duchovna, ktorý sa podvedome ozýva v ťažkých životných chvíľach – prirodzene teda aj vo vojenskom prostredí,“ uviedol Viktor Sabo, generálny duchovný ekumenickej služby.

V Dukelských kasárňach v bratislavskom Novom Meste dnes otvorili prvú kaplnku Ústredia ekumenickej a pastoračnej služby v Ozbrojených silách a ozbrojených zboroch Slovenska. Vďaka rekonštrukcii bývalých skladových priestorov získalo ústredie bohoslužobný a zároveň multifunkčný priestor na svoju činnosť.

Na otvorení sa zúčastnili predstavitelia rezortu obrany, Ozbrojených síl a ozbrojených zborov. „Existencia ekumenickej pastoračnej služby u nás aj v zahraničí dokazuje, že každý z nás v sebe nesie určitý rozmer duchovna, ktorý sa v každom človeku podvedome ozýva v ťažkých životných chvíľach – prirodzene teda aj vo vojenskom prostredí,“ uviedol Viktor Sabo, generálny duchovný ekumenickej služby.

Dominantou kaplnky je pietna stena zobrazujúca všetky miesta zahraničných misií Ozbrojených síl a zborov. Nachádza sa tam aj pietne miesto na tichú rozlúčku s ich odchádzajúcimi príslušníkmi.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.