Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. september 2023, 14:34

Maďarská armáda pripravuje komplexné cvičenie na ôsmich miestach krajiny

Náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Böröndi uviedol, že po vypuknutí vojny na Ukrajine bolo potrebné „zobudiť“ vojsko.

V novembri sa na ôsmich miestach Maďarska začne komplexné vojenské cvičenie armády, aké sa nekonalo už desaťročia. V rozhovore pre denník Magyar Nemzet to v utorok uviedol náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Gábor Böröndi, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Po vypuknutí rusko-ukrajinskej vojny bolo podľa Böröndiho potrebné „zobudiť“ maďarské vojsko, ktoré si zvyklo na mier. Prostredníctvom dvoch ostatných cvičení bola preverená pripravenosť a pohotovosť jednotiek a vojakov, pričom boli zistené prvky, ktoré si vyžadujú zásah, dodal.

„V novembri uskutočníme cvičenie v oveľa širšom spektre, kde budeme nielen vykonávať vojenské manévre na ôsmich miestach krajiny, ale chcem aj preveriť, ako dokáže armáda spolupracovať s verejnou správou,“ povedal náčelník generálneho štábu.

Böröndi podotkol, že počet príslušníkov ozbrojených síl sa stabilizoval a v niektorých dôstojníckych a poddôstojníckych kategóriách sa začal rozširovať.

„V tomto roku je do dôstojníckeho a poddôstojníckeho výcviku (v tzv. systéme Steel Cube) zaradených 500 osôb, čo je dostatočný počet na doplnenie patričného počtu vojakov maďarskej armády,“ podčiarkol náčelník generálneho štábu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.