Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2023, 07:30

Šéf čínskej diplomacie bude štyri dni v Rusku

Wang I pricestuje na pozvanie tajomníka Rady bezpečnosti Ruskej federácie a zúčastní sa na 18. kole čínsko-ruských konzultácií o strategickej bezpečnosti.

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I navštívi v dňoch 18. - 21. septembra Rusko, kde bude rokovať o bezpečnostných otázkach. Podľa agentúry AFP to oznámil rezort čínskej diplomacie.

Čínske ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení uviedlo, že Wang I pricestuje do Ruska na pozvanie tajomníka Rady bezpečnosti Ruskej federácie Nikolaja Patruševa a zúčastní sa na 18. kole čínsko-ruských konzultácií o strategickej bezpečnosti.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová predtým oznámila, že šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov bude rokovať s Wang Im 18. septembra v Moskve.

Rusko a Bielorusko navštívil v auguste čínsky minister obrany Li Šang-fu a vyzval na užšiu vojenskú spoluprácu týchto krajín. S Wang Im rokoval cez víkend na Malte poradca prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Čína a Rusko sú strategickými spojencami. Obe krajiny často vyzdvihujú partnerstvo "bez hraníc" a hospodársku a vojenskú spoluprácu. Ich vzťahy sa ešte viac utužili po ruskej invázii na Ukrajinu vo februári minulého roka, ktorú Čína otvorene neodsúdila.

V marci čínsky prezident Si Ťin-pching navštívil Moskvu, kde vyhlásil, že vzťahy medzi oboma krajinami vstupujú do novej éry.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

„Kresťania prestávajú chápať, kde sú mantinely dobra a zla,“ tvrdí Anna Záborská, líderka Kresťanskej únie, ktorá pokladá za jedno z najväčších sklamaní, že aj mnohí praktizujúci kresťania dnes volia progresívcov. „U kresťanských žien by mala byť otázka svedomia bojovať za ochranu života. A je chyba, ak to nerobia,“ hovorí s tým, že ak si niektorí mysleli, že sa sama nechá neprajníkmi a médiámi „poučiť“, aby viac nepredkladala zákony pomoci tehotným ženám, tak sa mýlili. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.