Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. september 2023, 20:18

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v New Yorku stretla s krajanmi

Pred začiatkom Valného zhromaždenia OSN, na ktorom vystúpi v stredu, sa zúčastnila na slovenskej omši na Manhattane, stretla sa s talentovanými slovenskými študentmi tamojších špičkových univerzít a učiteľkami víkendových škôl slovenčiny.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová začala v nedeľu predpoludním newyorského času svoju pracovnú cestu v USA stretnutím s krajanmi žijúcimi v New Yorku. Zúčastnila sa na slovenskej omši v Kostole sv. Jána Nepomuckého na Manhattane, ktorú slúžil farár Štefan Chanas.

TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Po skončení omše sa prezidentka na miestnej fare stretla aj s talentovanými slovenskými študentmi tamojších špičkových univerzít a učiteľkami víkendových škôl slovenčiny v New Yorku a New Jersey. Ako uviedla, uprostred Manhattanu dnes našla kúsok Slovenska.

V nedeľu večer newyorského času (v pondelok cca o 01.00 h SELČ) sa prezidentka Čaputová stretne s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom pred začiatkom Valného zhromaždenia OSN, na ktorom vystúpi v stredu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

„Kresťania prestávajú chápať, kde sú mantinely dobra a zla,“ tvrdí Anna Záborská, líderka Kresťanskej únie, ktorá pokladá za jedno z najväčších sklamaní, že aj mnohí praktizujúci kresťania dnes volia progresívcov. „U kresťanských žien by mala byť otázka svedomia bojovať za ochranu života. A je chyba, ak to nerobia,“ hovorí s tým, že ak si niektorí mysleli, že sa sama nechá neprajníkmi a médiámi „poučiť“, aby viac nepredkladala zákony pomoci tehotným ženám, tak sa mýlili. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.