Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. september 2023, 19:57

Ukrajinci získali späť takticky významnú dedinu Kliščijivka, tvrdí armáda

V uplynulých týždňoch prebiehali v okolí tejto dediny, dlhodobo okupovanej ruskými jednotkami, ťažké boje.

Ukrajinskej armáde sa podarilo opätovne ovládnuť takticky významnú dedinu Kliščijivka južne od mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, oznámili ukrajinské úrady. TASR informuje podľa agentúry AFP.

„Kliščijivka bola vyčistená od Rusov,“ uviedol veliteľ pozemných síl ukrajinskej armády generál Olexandr Syrskyj na sociálnych sieťach.

Fotografiu ukrajinských vojakov v dedine Kliščijivka predtým na platforme Telegram zverejnil aj šéf ukrajinskej prezidentskej kancelárie Andrij Jermak.

„Ukrajina si vždy vezme späť to, čo je jej,“ napísal k fotografii, na ktorej bol zachytený vojenský personál s ukrajinskými vlajkami pred zničeným kostolom.

V uplynulých týždňoch prebiehali v okolí tejto dediny, dlhodobo okupovanej ruskými jednotkami, ťažké boje.

Opätovné obsadenie Kliščijivky Ukrajincami môže znamenať taktický úder pre ruských okupantov v Bachmute, ktorým teraz hrozí útok z južného i zo severného frontu, konštatuje agentúra DPA.

Ukrajinské ozbrojené sily v piatok oznámili opätovné získanie ďalšej dediny Andrijivka, ktorá sa takisto nachádza južne od Bachmutu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 31 minútami

Zverejnenie exit pollov a ukončenie moratória sa posunie na 22.40 h. V jednom z okrskov v bratislavskej Petržalke predĺžia hlasovanie o 40 minút, dôvodom je zdravotná indispozícia jedného z členov okrskovej volebnej komisie. (tasr)

pred 2 hodinami

Na pokojný priebeh parlamentných volieb dohliada približne 6 500 príslušníkov Policajného zboru. Pod drobnohľadom polície je aj osobitná volebná komisia pre voľbou poštou, ktorá sústreďuje hlasovacie lístky doručené zo zahraničia. (tasr)

pred 4 hodinami

Nemecký jezuita a odborník na boj proti sexuálnemu zneužívaniu v cirkvi Hans Zollner vyhlásil, že celibát nie je priamou príčinou tohto zla. „Všetky vedecké štúdie, vrátane tých, ktoré si objednali necirkevné inštitúcie, dospeli k záveru, že celibát sám o sebe nevedie k zneužívaniu. Preto je nesprávne tvrdiť, že so zrušením celibátu by v Katolíckej cirkvi už neboli prípady zneužívania,“ zdôraznil. (cna)

pred 5 hodinami

Na farbe pečiatky obce na hlasovacej obálke nezáleží. „Ak by bola teda pečiatka inej farby ako červenej, neznamená to neplatnosť hlasovacej obálky. Obálka bude platná,“ hovorí riaditeľka odboru volieb Eva Chmelová. (tasr)

pred 5 hodinami

Z niektorých miest hlásili už ráno vysoký záujem o voľby. V Dolnom Kubíne v časti Záskalie sa pred volebnou miestnosťou tvorili rady. Aj v Banskej Bystrici hlásili rady voličov ešte pred siedmou hodinou, povedala pre stanicu JOJ 24 predsedníčka jednej z okrskových komisií.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.