Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. september 2023, 14:27

Robert Fico sa prezidentke Zuzane Čaputovej neospravedlní

Robert Fico sa prezidentke Zuzane Čaputovej neospravedlní

Foto - TASR/Pavel Neubauer

V súvislosti s minulotýždňovou potýčkou členov OĽaNO a Smeru zopakoval, že stojí za svojimi ľuďmi a nikoho neplánuje odvolať z kandidátnej listiny.

Líder Smeru Robert Fica sa odmietol ospravedlniť prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorá na neho podala na súd žalobu na ochranu osobnosti pre šírenie klamstiev a vymyslených obvinení. Za vyjadreniami o nej si stojí.

„Prezidentka je politická mŕtvola a rozhodla sa vstúpiť do kampane civilnou žalobou,“ povedal v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Líder SaS Richard Sulík si netrúfa posúdiť, či ide zo strany prezidentky o vstup do predvolebného zápasu. „Nezabúdajme, že tu máme vládu, ktorú vymenovala ona, takže, samozrejme, je automaticky súčasťou nejakej vnútroslovenskej politiky,“ podotkol.

V súvislosti s minulotýždňovou potýčkou členov OĽaNO a Smeru Fico zopakoval, že za svojimi ľuďmi stojí a nikoho neplánuje odvolať z kandidátnej listiny. „Keďže polícia nechcela zasiahnuť, v súlade so zákonom urobili poriadok moji kolegovia,“ skonštatoval. Sulík pripomenul, že násilie do politiky nepatrí. Zasiahnuť podľa neho mala polícia.

Fico a Sulík sa na mimoriadnej schôdzi k migrantom nezhodli

Šéf Smeru a líder SaS sa v diskusii zhodli na potrebe ochrany hraníc s Maďarskom. Podľa Sulíka sa však problém nevyrieši mimoriadnou schôdzou Národnej rady, ktorú iniciuje Smer. Podotkol, že parlament, ktorý nevyslovil dôveru vláde, ju nemôže zaviazať konať. 

Fico podotkol, že ak parlament prijme uznesenie, v ktorom žiada vládu o nariadenie dočasne zaviesť kontroly na slovensko-maďarskej hranici, tá nebude mať veľa možností, že to neurobí.

„Viete, že na vládu, ktorej parlament nevyjadril dôveru, nemá prakticky žiaden dosah,“ reagoval Sulík. Deklaruje, že SaS bude vyvíjať nátlak, aby bola hranica chránená, do volieb sa však podľa neho „svet nezrúti“. „Ľudia si navolia novu vládu a tá bude konať,“ dodal.

Fico nesúhlasí. Tvrdí, že dovtedy by sa dalo zabrániť prílevu tisícky nelegálnych migrantov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 58 minútami

V Kostoľanoch pod Tribečom agresívny muž poškodil volebnú urnu, vo volebnej miestnosti zasahovala polícia. Podľa predsedníčky okrskovej volebnej komisie však incident priebeh volieb neovplyvnil. „Polícia muža vyviedla von a my sme iba vymenili poškodenú urnu za novú,“ uviedla. (tasr)

pred hodinou

Zverejnenie exit pollov a ukončenie moratória sa posunie na 22.40 h. V jednom z okrskov v bratislavskej Petržalke predĺžia hlasovanie o 40 minút, dôvodom je zdravotná indispozícia jedného z členov okrskovej komisie, ktorému museli pomáhať záchranári. (tasr)

pred 3 hodinami

Na pokojný priebeh parlamentných volieb dohliada približne 6 500 príslušníkov Policajného zboru. Pod drobnohľadom polície je aj osobitná volebná komisia pre voľbou poštou, ktorá sústreďuje hlasovacie lístky doručené zo zahraničia. (tasr)

pred 5 hodinami

Nemecký jezuita a odborník na boj proti sexuálnemu zneužívaniu v cirkvi Hans Zollner vyhlásil, že celibát nie je priamou príčinou tohto zla. „Všetky vedecké štúdie, vrátane tých, ktoré si objednali necirkevné inštitúcie, dospeli k záveru, že celibát sám o sebe nevedie k zneužívaniu. Preto je nesprávne tvrdiť, že so zrušením celibátu by v Katolíckej cirkvi už neboli prípady zneužívania,“ zdôraznil. (cna)

pred 6 hodinami

Na farbe pečiatky obce na hlasovacej obálke nezáleží. „Ak by bola teda pečiatka inej farby ako červenej, neznamená to neplatnosť hlasovacej obálky. Obálka bude platná,“ hovorí riaditeľka odboru volieb Eva Chmelová. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.