Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. september 2023, 11:23

Incident v Petržalke

OĽaNO stiahlo z kandidátky Tomáša Holkoviča, ktorý udrel do tváre iného muža

OĽaNO stiahlo z kandidátky Tomáša Holkoviča, ktorý udrel do tváre iného muža

Foto: Facebook/Tomáš Holkovič

Kandidát tvrdí, že bol k útoku vyprovokovaný. Líder OĽaNO Igor Matovič hovorí, že mu muž „napľul sople do úst“. Nenávisť podľa neho šíri Smer.

Hnutie OĽaNO stiahlo z kandidátky Tomáša Holkoviča, ktorý v Petržalke v sobotu udrel do tváre staršieho muža po tom, čo mu ten viackrát napľul do tváre. Kandidát zo 44. miesta sa ospravedlnil a sám trval na odstúpení z kandidátky koalície OĽaNO, Kresťanská únia a Za ľudí.

OĽaNO k tejto skutočnosti zvolalo na nedeľu tlačovú konferenciu, na ktorej Holkovič nebol. Pred kamery sa postaviť nechcel, zdieľal iba video na sociálnej sieti. „Tým to chcel uzavrieť,“ uviedol líder OĽaNO Igor Matovič.

„Napriek tomu, že ten pán mi štyrikrát napľul do tváre, očí a úst, sa ospravedlňujem za svoju reakciu. Hneď po incidente som požiadal o stiahnutie z kandidátky. Nechcem škodiť hnutiu OĽaNO a jeho boju proti mafii svojím zlyhaním,“ uviedol Holkovič vo videu zverejnenom na Facebooku.
 

Moje vyjadrenie ku včerajšku. Prosím zdieľajte medzi ľudí skutočnú pravdu. Zabojujte za čestné, slušné a pravdivé Slovensko. Ďakujem vám!

Uverejnil používateľ Tomáš Holkovič - kandidát OĽANO a priatelia č. 44 Nedeľa 17. septembra 2023 Zdieľať


Na jednom zo zverejnených videí incidentu sa muž sám priznal, že napľul na kandidáta OĽaNO. Holkovič sa zároveň obával, že ho pľuvanec môže nakaziť.

Čo sa dialo?

OĽaNO po tom, čo pred letom a tiež v závere augusta kampaňovalo takmer vo všetkých okresných mestách, sa teraz rozhodlo prichádzať priamo k ľuďom. Kontaktnú kampaň okrem fiatiek ozvláštnili o amplióny pripevnené na robustný ford raptor, o ktorom kandidáti za OĽaNO v posledných dňoch často rozprávajú.

V sobotu sa kandidáti OĽaNO zastavili v bratislavskej Petržalke na troch miestach. Poslanec Marek Šefčík rozprával do mikrofónu a Tomáš Holkovič s Karolom Kučerom stáli pri aute. „Na každom mieste sme stáli dve-tri minúty,“ uviedol Šefčík.

Ku kandidátom pristúpila menšia skupinka ľudí a podľa Šefčíka zrejme hľadali Matoviča vnútri auta. „Keď zbadal, že tam Igor Matovič nie je, tak obrátil svoj hnev na najbližší objekt a tým bol Tomáš Holkovič, ktorý stál vedľa,“ vysvetľoval na tlačovke Šefčík.

Holkovič vo videu uviedol, že pokojne stál pri aute a potom prišiel pľuvanec. „Na útočníkoch, ktorí sa k nám agresívne dovalili, bolo už z diaľky vidieť, že idú vyvolať konflikt,“ vravel Holkovič. 

Inzercia

„Posledný pľuvanec, ktorý je zverejnený aj na videu zboku cez rameno, som už nezvládol a vyleteli mi ruky. Dal som mu na zastavenie pľuvania priamo do mojej tváre dve otcovské,“ dodal Holkovič. Šefčík povedal, že spolu s Kučerom nepredpokladali, že Holkovič zaútočí. Podľa Matoviča to vyzerá tak, že to bola predpripravená akcia na vyprovokovanie kandidátov OĽaNO.

Vlnu násilia spustil Kaliňák, tvrdí Matovič

Holkovič ako dvojnásobný majster sveta v kickboxe a súčasný študent medicíny v rámci kampani tvrdil, že stojí pred „najväčším bojom svojej kariéry. Najťažším a najdôležitejším. Bojom o našu vlasť“.

„Ako študent medicíny si uvedomujem, ako nebezpečné je pľuvanie od cudzieho človeka. Mohol ma ohroziť nákazou jeho potencionálne infekčnými tekutinami,“ dodal 26-ročný kandidát OĽaNO s tým, že počas uplynulých troch mesiacov čelil mnohým atakom, ako aj „vyhrážkam smrťou“. Provokácie podľa Matoviča začal šéf slovenskej odnože Nočných vlkov Jozef Hambálek.

Čítajte tiež

Líder OĽaNO vyhlásil, že stupňovanie násilia voči kandidátom jeho hnutia evidujú od stredajšieho incidentu s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom zo Smeru.

„Páchanie násilia spustil bývalý minister vnútra Kaliňák a následne ho obhajoval bývalý premiér Robert Fico,“ uviedol Matovič na tlačovej konferencii. Zároveň povedal, že takto de facto legitimizuje násilie.

Matovič preto vyzval strany, ktorých kandidáti sa v médiách objavili uplynulé dni v súvislosti s násilím či bitkou, aby ich stiahli z kandidátnych listín. Apeloval tak na Smer i na SaS.

Dnes treba vedieť

pred 29 minútami

Zverejnenie exit pollov a ukončenie moratória sa posunie na 22.40 h. V jednom z okrskov v bratislavskej Petržalke predĺžia hlasovanie o 40 minút, dôvodom je zdravotná indispozícia jedného z členov okrskovej volebnej komisie. (tasr)

pred 2 hodinami

Na pokojný priebeh parlamentných volieb dohliada približne 6 500 príslušníkov Policajného zboru. Pod drobnohľadom polície je aj osobitná volebná komisia pre voľbou poštou, ktorá sústreďuje hlasovacie lístky doručené zo zahraničia. (tasr)

pred 4 hodinami

Nemecký jezuita a odborník na boj proti sexuálnemu zneužívaniu v cirkvi Hans Zollner vyhlásil, že celibát nie je priamou príčinou tohto zla. „Všetky vedecké štúdie, vrátane tých, ktoré si objednali necirkevné inštitúcie, dospeli k záveru, že celibát sám o sebe nevedie k zneužívaniu. Preto je nesprávne tvrdiť, že so zrušením celibátu by v Katolíckej cirkvi už neboli prípady zneužívania,“ zdôraznil. (cna)

pred 4 hodinami

Na farbe pečiatky obce na hlasovacej obálke nezáleží. „Ak by bola teda pečiatka inej farby ako červenej, neznamená to neplatnosť hlasovacej obálky. Obálka bude platná,“ hovorí riaditeľka odboru volieb Eva Chmelová. (tasr)

pred 5 hodinami

Z niektorých miest hlásili už ráno vysoký záujem o voľby. V Dolnom Kubíne v časti Záskalie sa pred volebnou miestnosťou tvorili rady. Aj v Banskej Bystrici hlásili rady voličov ešte pred siedmou hodinou, povedala pre stanicu JOJ 24 predsedníčka jednej z okrskových komisií.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.