Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. máj 2016

Povstalci si pri Aleppe vymenili s Asadovými silami zajatcov

Sýrski povstalci a sily lojálne prezidentovi Bašárovi Asadovi si v blízkosti rozdeleného mesta Aleppo vymenili zajatcov a padlých. Podľa agentúry AP išlo jednu z najväčších takýchto výmen z poslednej doby.

Vzbúrenci na základe dohody sprostredkovanej Sýrskym arabským Červeným polmesiacom (SARC) odovzdali v utorok sýrskym vládnym silám 25 zajatcov a 70 tiel padlých.
      

Od druhej strany si prevzali 12 zajatých a 11 zabitých bojovníkov, uviedla monitorovacia skupina Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.
      

Medzi zajatcami, ktorých prepustili povstalci, je aj plukovník sýrskych špeciálnych síl či príslušník libanonského militantného hnutia Hizballáh. Výmena zajatcov prebehla aj napriek pokračujúcim prudkým bojom o Aleppo, ktoré je jedným z kľúčových bojísk sýrskeho konfliktu.
      

Aleppo bolo pred vypuknutím občianskej vojny obchodnou metropolou Sýrie. Momentálne je však dlhými bojmi a intenzívnym ostreľovaním zničené a rozdelené na dve časti: západ obsadili vládne sily, zatiaľ čo východnú časť kontrolujú povstalci. V bojoch o Aleppo sa angažujú aj členovia elitných iránskych Revolučných gárd.

Inzercia

Odporúčame

Ťažba v bratislavských mestských lesoch by sa mala podľa starostu Jambora zvýšiť

Ťažba v bratislavských mestských lesoch by sa mala podľa starostu Jambora zvýšiť

Ťažba v Mestských lesoch v Bratislave by sa mala zvýšiť zo súčasných 5000 metrov kubických (m3) za rok, inak dôjde k prestarnutiu porastov, nevyužívaniu ich hospodárskeho potenciálu, k zhoršovaniu ich kvality či k možnému ohrozovaniu návštevníkov lesa suchými konármi. Tvrdí to starosta bratislavskej Devínskej Novej Vsi a poslanec mestského zastupiteľstva Milan Jambor. Vychádza pritom z analýzy, ktorá bude na jeho návrh súčasťou materiálu o mestských lesoch na najbližšom mestskom zastupiteľstve.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.