Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. september 2023, 07:25

USA chcú v roku 2025 vyrobiť 100-tisíc delostreleckých granátov mesačne

Dopyt po nich prudko vzrástol po invázii Ruska na Ukrajinu. Zásoby spojencov na vlastnú obranu klesli, pretože ich dodávajú Kyjevu.

USA plánujú v nasledujúcich rokoch zvýšiť mesačnú produkciu delostreleckých granátov kalibru 155 milimetrov na 100-tisíc kusov v roku 2025, uviedol v piatok hlavný nákupca zbraní Pentagónu Bill LaPlante. Informuje o tom TASR podľa správy agentúry Reuters.

"V roku 2025 budeme na 100-tisíc za mesiac. Pred šiestimi alebo ôsmimi mesiacmi sme boli na 14-tisíc za mesiac, dnes sme na 28-tisíc mesačne," LaPlante uviedol na piatkovej tlačovej konferencii.

Dopyt po delostreleckých granátoch kalibru 155 milimetrov prudko vzrástol po invázii Ruska na Ukrajinu vo februári 2022. Zásoby spojencov na vlastnú obranu však prudko klesli, pretože ich dodávajú Kyjevu, ktorý denne vypáli tisíce delostreleckých granátov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

„Kresťania prestávajú chápať, kde sú mantinely dobra a zla,“ tvrdí Anna Záborská, líderka Kresťanskej únie, ktorá pokladá za jedno z najväčších sklamaní, že aj mnohí praktizujúci kresťania dnes volia progresívcov. „U kresťanských žien by mala byť otázka svedomia bojovať za ochranu života. A je chyba, ak to nerobia,“ hovorí s tým, že ak si niektorí mysleli, že sa sama nechá neprajníkmi a médiámi „poučiť“, aby viac nepredkladala zákony pomoci tehotným ženám, tak sa mýlili. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.