Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. september 2023, 08:22

USA

Katolícke školy v Clevelande výrazne obmedzili LGBT symboly a správanie

Nové pravidlá diecéza prijala na konci minulého mesiaca.

Takmer 100 katolíckych škôl v Clevelande obmedzilo používanie LGBT symboliky a správanie, ktoré sa nezhoduje s katolíckou náukou o ľudskej sexualite, informoval denník The Daily Wire. Nové pravidlá diecéza prijala na konci minulého mesiaca.

„Keďže otázky pohlavia, sexuality a rodovej identity sa v našej spoločnosti stávajú čoraz častejšími, dúfame, že tieto pravidlá pomôžu zabezpečiť, aby sa tieto otázky riešili konzistentným a autenticky katolíckym spôsobom vo všetkých našich diecéznych inštitúciách a diecéznych katolíckych školách a aby tí, ktorým slúžime, mali jasnú predstavu o očakávaniach a prispôsobení sa týmto otázkam,“ uviedla clevelandská diecéza.

Nové pravidlá ukladajú školám povinnosť informovať rodičov v prípade prejavov rodovej dysfórie u dieťaťa; zakazujú používanie zámen, ktoré sa nezhodujú s realitou; zakazujú používanie sociálnych zariadení pre opačné pohlavie; zakazujú zapájanie sa do športových aktivít pre opačné pohlavie; zakazujú účasť párov rovnakého pohlavia na školských plesoch; vyžadujú, aby žiaci dodržiavali pravidlá obliekania zodpovedajúce ich biologickému pohlaviu; zakazujú akúkoľvek propagáciu LGBT životného štýlu a zakazujú sociálnu alebo medicínsku tranzíciu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

„Kresťania prestávajú chápať, kde sú mantinely dobra a zla,“ tvrdí Anna Záborská, líderka Kresťanskej únie, ktorá pokladá za jedno z najväčších sklamaní, že aj mnohí praktizujúci kresťania dnes volia progresívcov. „U kresťanských žien by mala byť otázka svedomia bojovať za ochranu života. A je chyba, ak to nerobia,“ hovorí s tým, že ak si niektorí mysleli, že sa sama nechá neprajníkmi a médiámi „poučiť“, aby viac nepredkladala zákony pomoci tehotným ženám, tak sa mýlili. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.