Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. september 2023, 09:16

Ukrajina oznámila, že dobyla dedinu Andrijivka pri Bachmute

Ukrajina oznámila, že dobyla dedinu Andrijivka pri Bachmute

Zničená dedina Andrijivka. Foto: TASR/AP

Armáda obrancov spôsobila „nepriateľovi značné straty z hľadiska živej sily a techniky“.

Ukrajinské ozbrojené sily v piatok oznámili, že dobyli dedinu Andrijivka na frontovej línii v blízkosti mesta Bachmut. Štvrtkové informácie o „oslobodení“ dediny boli včera večer označené za predčasné. TASR informuje podľa agentúry AFP.

„Obranné sily... oslobodili Andrijivku v Doneckej oblasti, spôsobili nepriateľovi značné straty z hľadiska živej sily a techniky a upevnili sa na okupovaných hraniciach,“ uviedol ukrajinský generálny štáb v každodennej operačnej aktualizácii na sociálnej sieti Facebook.

Námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová vo štvrtok večer uviedla, že pôvodné oznámenie bolo spôsobené pochybením v komunikácii.

V meste Bachmut v Doneckej oblasti pred vojnou žilo asi 70-tisíc obyvateľov. Ruské sily ho dobyli v máji po najdlhších a najkrvavejších bojoch ruskej invázie na Ukrajine.

Ukrajinské sily však takmer okamžite začali protiútoky na severnom a južnom okraji mesta a dosahujú čiastkové úspechy v oslobodzovaní tohto územia.

Andrijivka leží asi 14 kilometrov južne od Bachmutu a z predvojnového obyvateľstva tam zostalo menej než 100 ľudí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.