Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2016

NDS otvorila obálky s ponukami na výstavbu troch diaľničných úsekov

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dnes otvorila obálky s ponukami v súťažiach na výstavbu troch úsekov diaľnic. A to časti D3 na Kysuciach, úseku D1, ktorý má tvoriť obchvat Prešova, a tiež časti D1 Budimír - Bidovce pri Košiciach.

Obchvat Prešova na diaľnici D1, čiže úsek Prešov, západ - Prešov, juh by chcelo najlacnejšie postaviť konzorcium firiem Eurovia SK, Eurovia CS, Doprastav, Metrostav a Metrostav Slovakia. Ich predložená ponuka je vo výške 356,3 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Diaľničiari pritom pôvodne predpokladali cenu za túto zákazku vo výške 369,5 milióna eur bez DPH.

V prípade úseku D1 Budimír - Bidovce pri Košiciach predložila najnižšiu cenu firma Skanska SK, a to 197,4 milióna eur bez DPH. Tu diaľničiari pôvodne predpokladali hodnotu zákazky vo výške 209,4 milióna eur bez DPH.

Čo sa týka tretej súťaže na výstavbu časti D3 na Kysuciach, čiže úseku Čadca, Bukov - Svrčinovec, ten chce najlacnejšie postaviť združenie firiem Strabag, PORR a Hochtief. V tendri totiž predložili ponuku vo výške 239,1 milióna eur bez DPH. Táto cena je však vyššia, ako pôvodne odhadovaná cena NDS, ktorá ju predpokladala vo výške 199,1 milióna eur bez DPH.

Podľa hovorkyne diaľničnej spoločnosti Evy Žgravčákovej teraz začala komisia vyhodnocovať predložené cenové ponuky. "Komisia má právo pýtať sa uchádzačov na podrobnosti cenových ponúk," priblížila.

Po vyhodnotení ponúk vyzvú diaľničiari úspešného uchádzača na poskytnutie riadnej súčinnosti potrebnej na uzatvorenie zmluvy. "Uchádzač, ktorého cenovú ponuku Národná diaľničná spoločnosť neprijme, môže podať námietku na Úrade pre verejné obstarávanie," dodala Žgravčáková.

V prípade, že komisia nebude mať otázky k predloženým cenovým ponukám, predpoklad ich finálneho vyhodnotenia je podľa hovorkyne do konca mája tohto roka. Tieto diaľničné tendre vyhlasovala NDS ešte v máji a júni minulého roka.

Inzercia

Odporúčame

-20%
Život s chuťou
11,90 9,52

Diár 2024 / / Život s chuťou

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Objavte bohatstvo saleziánskej spirituality, ktorý prináša hlboké zamyslenia nad Božím slovom, ale aj kratšie či dlhšie svedectvá o tom, čo náš život napĺňa a z bežných vecí robí nezabudnuteľné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.