Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2016

Druckerovi budú radiť exriaditeľ nemocnice Sabol a Čatloš z Pošty

Ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi (nominant Smeru-SD) bude radiť bývalý riaditeľ bratislavskej univerzitnej nemocnice Jozef Sabol aj predseda Dozornej rady Slovenskej pošty (SP) Martin Čatloš.

Pre TASR to potvrdila hovorkyňa rezortu Stanislava Pondelová. Iných poradcov zatiaľ Drucker nemá.

Jozef Sabol pôsobil ako námestník v najväčšej slovenskej nemocnici počas prvého kabinetu Roberta Fica (Smer-SD), UNB následne aj šéfoval. Nahradil vtedy Miroslava Vaďuru, ktorý do pondelka (16.5.) viedol štátnu Všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Sabola odvolal po svojom nástupe exminister Ivan Uhliarik (KDH). V súčasnosti pôsobí na traumatológii v nemocnici na bratislavských Kramároch, ktorá spadá pod UNB. Druckerovi má radiť v zdravotníckej oblasti.

Martin Čatloš je predsedom Dozornej rady Slovenskej pošty. SP Drucker šéfoval pred nástupom do ministerskej funkcie. Čatloš mu má dávať rady v oblasti koordinácie procesov riadenia a kontroly podriadených organizácií. V minulosti bol napríklad vedúcim služobného úradu ministerstva dopravy. Na jeho čele stál vtedy Ján Počiatek (Smer-SD). Podľa obchodného registra je tiež členom dozorných rád bratislavského letiska, Verejných prístavov či Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.