Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. september 2023, 08:40

Cirkev v USA

Biskup Strickland, ktorého rieši Vatikán, by dobrovoľne neodstúpil

Biskup z Tyleru v Texase reagoval na špekulácie, že pápež František zvažuje, že ho požiada o rezignáciu.

Americký biskup Joseph Strickland, ktorý mal v diecéze vizitáciu z Vatikánu, povedal, že zo svojej funkcie dobrovoľne neodstúpi, aj keby ho o to požiadal pápež.

Biskup z Tyleru v Texase tak reagoval na špekulácie, že pontifik zvažuje, že ho požiada o rezignáciu. Informuje o tom magazín America.

Nedávno sa totiž pápež František stretol s prefektom Dikastéria pre biskupov Robertom Prevostom aj nunciom v USA Christopheom Pierreom, pričom portál The Pillar tvrdí, že stretnutie sa týkalo toho, či žiadať odstúpenie Stricklanda, ktorý v posledných rokoch vyvolával viaceré kontroverzie.

Strickland hovorí, že nevie o žiadnej žiadosti Vatikánu o rezignáciu. Na otázku, či by odstúpil, ak by ho o to pápež požiadal, americký biskup naznačil, že by to odmietol, čím by možno donútil Vatikán, aby ho odvolal.

Prípadu biskupa Stricklanda sme sa venovali v tomto texte.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 47 minútami

V Kostoľanoch pod Tribečom agresívny muž poškodil volebnú urnu, vo volebnej miestnosti zasahovala polícia. Podľa predsedníčky okrskovej volebnej komisie však incident priebeh volieb neovplyvnil. „Polícia muža vyviedla von a my sme iba vymenili poškodenú urnu za novú,“ uviedla. (tasr)

pred hodinou

Zverejnenie exit pollov a ukončenie moratória sa posunie na 22.40 h. V jednom z okrskov v bratislavskej Petržalke predĺžia hlasovanie o 40 minút, dôvodom je zdravotná indispozícia jedného z členov okrskovej komisie, ktorému museli pomáhať záchranári. (tasr)

pred 3 hodinami

Na pokojný priebeh parlamentných volieb dohliada približne 6 500 príslušníkov Policajného zboru. Pod drobnohľadom polície je aj osobitná volebná komisia pre voľbou poštou, ktorá sústreďuje hlasovacie lístky doručené zo zahraničia. (tasr)

pred 5 hodinami

Nemecký jezuita a odborník na boj proti sexuálnemu zneužívaniu v cirkvi Hans Zollner vyhlásil, že celibát nie je priamou príčinou tohto zla. „Všetky vedecké štúdie, vrátane tých, ktoré si objednali necirkevné inštitúcie, dospeli k záveru, že celibát sám o sebe nevedie k zneužívaniu. Preto je nesprávne tvrdiť, že so zrušením celibátu by v Katolíckej cirkvi už neboli prípady zneužívania,“ zdôraznil. (cna)

pred 6 hodinami

Na farbe pečiatky obce na hlasovacej obálke nezáleží. „Ak by bola teda pečiatka inej farby ako červenej, neznamená to neplatnosť hlasovacej obálky. Obálka bude platná,“ hovorí riaditeľka odboru volieb Eva Chmelová. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.