Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2016

Na Karnevale kultúr v Berlíne došlo k sexuálnemu obťažovaniu viacerých žien

Najmenej sedem prípadov sexuálneho obťažovania registruje nemecká polícia po víkendovom Karnevale kultúr, ktorého dejiskom bol Berlín.

Polícii sa do dnešného dňa prihlásilo celkovo osem žien s tým, že sa počas podujatia stali obeťami sexuálnych deliktov zo strany skupín mladých mužov "južanského výzoru".
      

Polícia v tejto súvislosti zadržala zatiaľ štyri osoby, 40-ročného Turka, ako aj dvoch 14-ročných a jedného 17-ročného mladíka. Ide o rodákov z Berlína, ktorí majú v dvoch prípadoch turecký a v jednom libanonský pôvod.
      

Kriminalisti vypátrali aj 12 podozrivých z novej trestnej činnosti, pri ktorej počas pouličnej zábavy, tanca dochádza k okradnutiu iných účastníkov. Na sedem z nich uvalili vyšetrovaciu väzbu. Podľa informácií denníka Der Tagesspiegel ide v tomto prípade o troch Tunisanov, dvoch Maročanov, jedného Líbyjčana a jedného Alžírčana. Všetci majú podľa doterajších poznatkov polície na rováši krádeže mobilných telefónov a finančnej hotovosti, nie však sexuálne obťažovanie.
      

Na Karnevale kultúr v Berlíne sa podľa policajných zdrojov zúčastnilo asi 650.000 ľudí. Počas podujatia nedošlo k väčšiemu narušeniu verejného poriadku, sprevádzala ho relatívne pokojná atmosféra. Multikultúrny festival, ktorého dejiskom je od roku 1996 štvrť Kreuzberg, obývaná hlavne prisťahovalcami, by mal vyjadrovať otvorenosť svetu, ako aj signalizovať idey akceptácie a tolerancie v Berlíne, v ktorom spolunažívajú ľudia reprezentujúci celkovo okolo 180 národností.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.