Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2016, 17:09

OĽaNO-NOVA: Parlament je v hlbokom predklone pred koaličnou radou

Slovenský parlament je v hlbokom predklone pred koaličnou radou, teda orgánom, ktorý nemá žiadnu ústavnú ani zákonnú definíciu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil poslanec OĽaNO-NOVA Jozef Viskupič.

Člen opozície narážal na pondelkové (16.5.) vyjadrenie podpredsedu Smeru-SD a ministra vnútra Roberta Kaliňáka, podľa ktorého dala koaličná rada odporúčania svojim poslancom, ako sa majú zachovať pri hlasovaní o opozičných návrhoch. "Dostali sme sa do nezávideniahodnej situácie, lebo parlament začína úkolovať orgán, ktorý nemá žiadnu ústavnú ani zákonnú definíciu. Podľa mňa po tejto schôdzi bude všetkým jasné, kto ako poslúcha ministra vnútra, kto je jeho poslanec. A bude jasné, že parlament je v hlbokom predklone pred vládou či koaličnou radou," povedal Viskupič.
      

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO-NOVA Richard Vašečka zdôraznil, že vláda na aktuálne májové zasadnutie pléna nepredložila ani jediný návrh zákona. "Na schôdzi o programovom vyhlásení vlády (PVV) sa kabinet označoval za vládu kontinuity. Aká to je kontinuita? To nemali nič nachystané? Polovica ministrov pokračuje vo funkcii z minulého obdobia, to nemajú nič pripravené? Opozícia podala vyše 50 návrhov, a to za sebou nemáme ministerstvá so stovkami úradníkov," povedal Vašečka.
      

Opozícia preto podľa jeho slov očakáva podporu minimálne od poslancov z koaličných strán #Sieť a Most-Híd. "V ich programoch boli veľmi podobné body s našimi, očakávame preto, že nebudú mať problém to podporiť. My ich dobré návrhy podporíme. Ľudom je totiž jedno, kto zákon predložil, otázka len je, či prejde," myslí si.
      

Vašečka odmieta výhrady koalície, že opoziční poslanci o svojich návrhoch nerokovali vopred. "Predložili sme zákony pred viac ako dvoma týždňami a parlament je na debatu. Môžeme sa o tom baviť, sú to len prvé čítania, v druhom sa dajú upraviť. Očakávame, že nebudeme politikárčiť, ale že dobré návrhy vládni poslanci podporia," dodal Vašečka.
      

Kaliňák po rokovaní pondelkovej koaličnej rady povedal, že lídri sa venovali len opozičným návrhom zákonov. "Preberali sme jednotlivé návrhy dosť podrobne a pripravili sme určité odporúčania pre poslancov koalície. Budú prebiehať aj ďalšie konzultácie s jednotlivými ministrami, ktorých rezortov sa dané zákony dotýkajú," povedal Kaliňák.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 21 hodinami

Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra to uviedlo v reakcii na otázku o prípadnom predĺžení príspevku. Podľa aktuálneho nariadenia by sa mal vyplácať do konca roka. (tasr)

pred 22 hodinami

Petra Vlhová vedie v prvom kole obrovského slalomu v kanadskom Tremblante po odjazdení najlepších pretekárok. Tesne druhá je Mikaela Shiffrinová s odstupom päť stotín sekundy. Druhé kolo je na programe od 20.00 h.

03. december 2023, 15:47

Ukrajina oznámila, že Rusko prišlo od začiatku invázie až doteraz o 332 040 vojakov. Podľa údajov ukrajinskej armády, ktoré neboli nezávisle overené, stratilo Rusko za posledných 24 hodín 930 vojakov bojujúcich na Ukrajine. Celkovo prišlo o vyše 10-tisíc obrnených bojových vozidiel, 8-tisíc delostreleckých zbraní a 5 995 dronov. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.