Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2016

Pri dvoch bombových útokoch v Bagdade zahynulo najmenej 38 ľudí

Najmenej 38 ľudí zahynulo a ďalších 70 utrpelo zranenia pri dvoch bombových útokoch, ku ktorým došlo dnes v irackej metropole Bagdad.

Informovala o tom agentúra DPA.

Prvý výbuch, ku ktorému došlo v prevažne šiitmi obývanej bagdadskej štvrti Šaáb, spôsobila nálož odpálená na diaľku. Druhý výbuch spôsobila samovražedná útočníčka, ktorá iniciovala nálož pripevnenú na svojom tele.

Dnešné bombové útoky sú zatiaľ poslednými zo série teroristických činov, ku ktorým v irackej metropole a jej okolí v ostatných dňoch došlo. K zodpovednosti za väčšinu z nich sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS).

Pri viacerých bombových útokoch v Bagdade zahynulo v stredu 90 ľudí, väčšina z nich na trhovisku v šiitskej štvrti Sadr City (Madínat as-Sadr) vo východnej časti Bagdadu.

Inzercia

Odporúčame

Učiteľom by sa od septembra mali zvýšiť platy o šesť percent

Učiteľom by sa od septembra mali zvýšiť platy o šesť percent

Učitelia by si mali od 1. septembra platovo polepšiť. Pedagógom v regionálnom, ale aj vo vysokom školstve čaká šesťpercentné zvýšenie platov, ktoré sa premietne do platových taríf. Predpokladá to novela zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme z dielne ministerstva školstva, ktorá je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.