Moslimská tínedžerka konvertovala. Na Youtube hlása Ježiša

Múrom rozdelenia v rodine srílanských emigrantov žijúcich v americkom štáte Ohio sa stalo náboženstvo. Šestnásťročná Fathima Rifqa Baryová v júli 2009 utiekla z domu po tom, čo jej rodina zistila, že sa stala kresťankou.
Súdny prípad konvertovanej moslimky sa tiahol od jej minuloročného úteku.

Rifqa si prostredníctvom sociálnej siete Facebook našla modlitbovú skupinu na Floride, kde sa jej útočiskom stal evanjelický pastor Blake Lorenz a jeho manželka (taktiež pastorka) Beverly. Tínedžerka im od začiatku tvrdila, že otec jej hrozí smrťou. „Keď máš v srdci Ježiša, si pre mňa mŕtva! Zabijem ťa!“ Takéto vyhrážky mal dcére adresovať otec Mohamed Bary. Rodený Srílančan to zásadne odmieta a tvrdí, že nemá problém s tým, aby dcéra vyznávala iné náboženstvo ako moslimské. „Chodil som do katolíckej školy, kde sme sa ráno modlili kresťanské modlitby. Môj najlepší priateľ je kresťan. Väčšina mojich obchodných partnerov sú kresťania. Majú ma radi a v tejto situácii so mnou súcitia,“ uvádza Rifqin otec v internetovom rozhovore a ukazuje fotky svojej mladistvej dcéry v roztlieskavačskej minisukni. „Povedzte mi, ktorá moslimská rodina by dovolila toto svojej dcére?“ Svojim deťom údajne nič nenúti, s manželkou Ayshou túžia len po tom, aby sa ich neplnoletá dcéra vrátila domov. Za pravdu dal Mohamedovi Barymu aj súd, ktorý považuje Rifqin strach o ohrozenie života za nepodložený.

K téme:
Nový katolík Magdi Allam – bývalý moslim, ktorý bol nepriateľom islamu
Pôjdem svojmu údelu v ústrety so zdvihnutou hlavou...
Kresťanstvo je viac ako islam
Zdieľať

Ohrozenie života?

Pastor Blake Lorenz a jeho manželka naopak tvrdia, že Rifqa miluje svojich rodičov, no bojí sa k ním vrátiť. „Pri otázke, či sa v ich domácnosti dialo domáce násilie Rifqa odpovedá záporne. No keď sa jej spýtam, či otec niekedy udrel jej mamu, odpoveď znie áno,“ uvádza Beverly Lorenz. V rodine pastora podľa Rifqinho otca dievčaťu vymyli mozog. Naopak, Lorenzovci vyjadrili, že plne súcitia s rodičmi dievčaťa, no zároveň sa boja o život neplnoletej Rifqy, ktorá trvá na tom, že jej zo strany otca, či islamskej skupiny pri meste Columbus v štáte Ohio, hrozí nebezpečenstvo. Advokát dievčaťa navyše pred súdom použil argumenty, že mešita, ktorú navštevujú jej rodičia (Noor Islamic Cultural Centre) je prepojená s palestínskym hnutím Hamas.

Za najlepšie riešenie sporu súd považuje rozhodnutie ponechať dievča do dosiahnutia jej plnoletosti v auguste tohto roku v pestúnskej starostlivosti v poručníctve štátu. Potom sa bude môcť slobodne rozhodnúť, kde bude ďalej žiť.

Svedectvo na Youtube

Rifqino zápalisté svedectvo o jej ceste ku kresťanskej viere videlo na internetovej stránke Youtube viac ako 48-tisíc ľudí. Tínedžerka v ňom rozpráva o tom, ako spoznala Ježiša. Prvýkrát sa do kostola dostala na popud dievčaťa, ktoré ju tam zavolalo po tom, ako jej Rifqa klamala, že je kresťanka. „Bolo to pre mňa niečo neúnosné. Čo ak by to moji rodičia zistili?! Mala som trinásť rokov a nemala by som domov,“ opisuje dievča risk, ktorý pre ňu zo situácie vyplýval. V kostole videla množstvo zapálených ľudí, ktorí spievali a modlili sa. Začala spievať s nimi. „Necítila som nič okrem úžasnej lásky, ktorá mi vravela: Ty si moja". Prvé tri roky svojho obrátenia sa Rifqa musela skrývať, aby rodičia, radikálni moslimovia, neobjavili jej tajomstvo.

„Viete, čo je najšialenšie?“ dodáva ku koncu mladá kresťanka, „v 150 generáciách mojej rodiny nebol nik, kto by poznal Ježiša. Ja som prvá! Najmenšia zo všetkých...“

Mária Škvarlová
Foto: YouTube

Staňte sa fanúšikom Postoy.sk na Facebooku a budete mať prehľad o nových článkoch.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo