Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2016

Prezident Bundesbanky žiada jasnejšie pravidlá pre eurozónu

Prezident nemeckej centrálnej banky Bundesbank Jens Weidmann pred nadchádzajúcim rozhodnutím Európskej komisie o možných sankciách proti Španielsku a Portugalsku žiada jasnejšie používanie pravidiel. "Opatrenia, ktoré by viedli k tomu, že členovia menovej únie začnú opäť dodržiavať pravidlá, by boli pokrok," povedal v rozhovore pre európsku mediálnu alianciu LENA. Informovala o tom agentúra DPA.

Postupy sú podľa neho natoľko komplexné a neprehľadné, že nikto nemôže s istotou tvrdiť, či krajiny dodržiavajú pravidlá. "Spoločné pravidlá musia byť jasné a pochopiteľné. Len v takom prípade sa môžu dodržiavať a kontrolovať," tvrdí prezident Bundesbanky.
      

Španielsku a Portugalsku hrozia sankcie za príliš vysoký deficit rozpočtu. EK by o tom mala rozhodnúť v stredu 18. mája. Takýto krok by bol bezprecendentný, doteraz ešte žiadna krajina sankcie nedostala. Španielsku by tak hrozili miliardové sankcie, avšak proces, ktorý by Brusel spustil, je vzhľadom na nejasnú politickú situáciu v krajine veľmi citlivý.
 

Inzercia

Odporúčame

Čína: Štátne médiá odsúdili tzv. kultúrnu revolúciu Mao Ce-tunga

Čína: Štátne médiá odsúdili tzv. kultúrnu revolúciu Mao Ce-tunga

Čínske oficiálne médiá dnes opätovne potvrdili dlhodobý postoj vládnucej komunistickej strany ohľadom tzv. kultúrnej revolúcie, ktorú strana považuje za katastrofálnu chybu. V pondelok, na ktorý pripadlo 50. výročie začiatku tohto hnutia, však Peking nevydal nijaké vyjadrenie, píše agentúra AP.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.