Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. máj 2016

Pentagón: Koalícia pod vedením USA ovládla 45 % územia dobytého predtým Dáišom

Koalícii krajín vedených Spojenými štátmi, ktorá bojuje proti Islamskému štátu (IS/Dáiš), sa v Iraku podarilo dobyť 45 percent územia ovládaného doteraz islamistami. V noci nadnes to vo Washingtone oznámil hovorca Pentagónu Peter Cook.

Podľa agentúry DPA Cook dodal, že v Sýrii bolo od Dáišu oslobodených 16-20 percent týmito islamistami obsadeného územia.
      

Brent McGurk, osobitný vyslanec amerického prezidenta Baracka Obamu pre boj s IS, nedávno uviedol, že militantná skupina IS "stráca". Boj s ňou sa vedie aj na diplomatickej pôde. Okrem toho Dáiš utrpel výrazný výpadok v príjmoch z predaja ropy i prišiel aj o finančné rezervy v hotovosti.
      

McGurk vo svojom nedávnom vyhlásení zdôraznil dôležitosť ukončenia ozbrojeného konfliktu medzi armádou sýrskeho prezidenta Bašára Asada a umiernenou sýrskou opozíciou tak, aby sa mohli sústrediť na boj proti IS.
      

O urovnaní situácie v Sýrii rokuje dnes vo Viedni medzinárodná podporná skupina pre Sýriu.

Inzercia

Odporúčame

Pre školstvo je kľúčové vyriešenie financovania, tvrdia školské organizácie

Pre školstvo je kľúčové vyriešenie financovania, tvrdia školské organizácie

Kľúčovým a nevyhnutným predpokladom pre ďalší rozvoj školstva je jednoznačne uspokojivé vyriešenie financovania školstva a osobitne platov pedagogických a odborných zamestnancov. Tvrdia to zástupcovia 31 organizácií a iniciatív pôsobiacich v slovenskom školstve v spoločnom komuniké. Upozorňujú, že programové vyhlásenie vlády nemá dostatočné finančné krytie.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.