Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. máj 2016

Na Sulíkovom rozhodnutí si podľa Mihála zgustnú politológovia

Na svojom záujme kandidovať na predsedu SaS aj napriek skoršiemu termínu snemu Mihál nič nemení. Priznal ale, že si nie je istý, či bude mať čas pripraviť sa na voľby.

Na rozhodnutí Richarda Sulíka si zgustnú politológovia a komentátori. V reakcii na dnešné vyhlásenie predsedu SaS zvolať na 11. júna mimoriadny kongres a uskutočniť tam voľbu nového predsedu strany, to uviedol podpredseda SaS Jozef Mihál, ktorý koncom apríla ohlásil záujem kandidovať na post lídra liberálov.

"Na svojom záujme nič nemením," povedal Mihál. Priznal ale, že si nie je istý, či bude mať čas pripraviť sa na voľby. "Mám povinnosti, ktoré som si naplánoval dlho predtým, ako prišlo dnešné rozhodnutie Richarda Sulíka," povedal. Rozhodnutie svojho terajšieho šéfa komentovať nechcel. "Rozhodne to nie sú príjemné stavy," potvrdil podpredseda liberálov.

Rozčarovanie nad dnešným ohlásením Richarda Sulíka skrátiť proces voľby nového šéfa strany neskrývala podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová. "Je to nefér," povedala na rovinu. "Tešila som sa na férovú súťaž, dvoch či viacerých koncepcií a teraz neviem, čo sa dá stihnúť za tri týždne. Ja toto prostredie prestávam poznávať," dodala.

Predseda SaS Richard Sulík dnes ohlásil, že na 11. júna zvolá mimoriadny kongres strany, kde ohlási svoju rezignáciu na post predsedu strany a zároveň umožní, aby na tomto kongrese mohol ohlásiť kandidatúru "ktokoľvek, kto sa na to bude cítiť". Potvrdil, že on kandidovať bude.

Sulík svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že sa chce vyhnúť pokračovaniu neblahej diskusie o rozkole strany v médiách. Zároveň chce dať členom strany "úplne voľné ruky pri voľbe predsedu strany, o ktorom si myslia, že je najlepší".

Inzercia

Odporúčame

O zostávajúce postupové miesto v A-skupine bojujú štyri tímy

O zostávajúce postupové miesto v A-skupine bojujú štyri tímy

V A-skupine majstrovstiev sveta je už rozhodnuté o troch štvrťfinalistoch i tíme, ktorý si budúci rok zahrá v nižšej divízii šampionátu. Rozlúštiť ešte treba meno posledného postupujúceho celku, no tam je situácia poriadne zamotaná, keďže oň bojujú až štyri tímy.

Zdražovanie bytov v Bratislave by malo podľa odborníkov spomaliť

Zdražovanie bytov v Bratislave by malo podľa odborníkov spomaliť

Lacné hypotekárne úvery spôsobili na trhu s nehnuteľnosťami na bývanie v Bratislave nárast dopytu, ktorý naďalej výrazne prevyšuje ponuku. Riaditeľka realitnej kancelárie BOND Reality Daniela Danihel Rážová upozornila, že ešte vždy rastú ceny predovšetkým jedno- a dvojizbových bytov, aj keď oproti poslednému polroku podstatne nižším tempom.