Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
16. máj 2016

Ako bolo na prvom Biznis klube Postoja

Vo štvrtok podvečer sa uskutočnilo prvé stretnutie manažérov a podnikateľov pri Postoji.
Ako bolo na prvom Biznis klube Postoja

Dá sa podnikať čestne v nečestnom prostredí? Kde sú hranice korektnosti pri obchodných vzťahoch či pri riadení ľudí? Kedy je biznis poslaním, ktoré slúži spoločnosti, a kedy jej, naopak, škodí? To sú otázky, ktoré zídu na um pri ťažkých rozhodovaniach každému poctivému podnikateľovi či manažérovi. Pre nich vytvára Postoj aktivitu, ktorá ich bude spájať. 

Na úvodný Biznis klub Postoja prišlo až 45 takýchto manažérov a podnikateľov. 

V prvej časti na uvedené otázky debatovali pozvaní spíkri:

Mons. ICDr. Stanislav Zvolenský, PhD., predseda Konferencie biskupov Slovenska,
Ing. Jozef Kozák, generálny riaditeľ SEWA, jeden z hlavných organizátorov Bratislava za život,
PhDr. Juraj Vittek, PhD. – člen komunity Oratória sv. Filipa Neriho v Bratislave, 
Mgr. Marek Mrázik – spoluzakladateľ a managing director kreatívnej agentúry TRIAD Advertising, matfyzák, ktorý vstúpil do reklamného biznisu v roku 2005 a odvtedy robí svetovú reklamu v siedmich krajinách.

Debatu moderoval šéfredaktor denníka Postoj Fero Múčka.

Názory sa vyjadrovali veľmi otvorene, riešilo sa niekoľko zložitých prípadových situácií, s ktorými sa manažéri a podnikatelia stretávajú. (Od prepúšťania cez korupciu až po medziľudské vzťahy. No čo odznelo na klube, zostane v klube). 

No najzaujímavejšia časť prišla počas večere po ukončení oficiálnej časti. Konfrontácia názorov a skúseností, výmeny vizitiek i zárodky nových biznis partnerstiev – to všetko v historických priestoroch bratislavského františkánskeho kláštora.

Inzercia

Vďaka dobrej atmosfére (priemerná známka od účastníkov bola 1,6 v "školskom" systéme hodnotenia) sa neformálna časť skončila až v neskorých nočných hodinách, za čo sa bratom františkánom ospravedlňujeme. 

Biznis klub Postoj sa časom premení na uzavretú komunitu, aby vzťahy medzi manažérmi a podnikateľmi v klube mohli naberať na dôvere. 

V prípade, ak máte záujem stať sa členom a byť informovaný o ďalších akciách klubu, môžete sa ešte zaregistrovať tu.

 

Odporúčame

Ako liberalizmus zabil pravdu

Ako liberalizmus zabil pravdu

Uverejňujeme rozsiahlu prednášku českého intelektuála a kňaza Petra Piťhu, ktorá odznela minulý týždeň na pôde Trnavskej univerzity. Témou prednášky boli príčiny súčasnej európskej krízy.